• Новак
Ciata 60-инчни вентилатори на таванот со светла-паметен вентилатор за тавани за спална соба/дневна соба-Напреден вентилатор на таванот со далечински управувач со Alexa/Go

Ciata 60-инчни вентилатори на таванот со светла-паметен вентилатор за тавани за спална соба/дневна соба-Напреден вентилатор на таванот со

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Правилниот избор за вашиот дом : вентилаторот на таванот Ciata со светлина е едноставен, но модерен начин да бидете сигурни дека уживате во одлична температура и одлични светла со едноставен притисок на копче! Паметен дизајн : За разлика од слични производи, нашиот паметен вентилатор на таванот може лесно да се контролира преку Alexa, Google Home или далечинскиот управувач со позадинско осветлување. Ова ви овозможува да изберете една од многуте функции на паметниот вентилатор и да уживате во ново ниво на удобност во вашиот дом. Контрола на климата и светлината : Овој мал вентилатор на таванот има затемнет LED -светло за ладење што ви овозможува да создадете прекрасна атмосфера во вашиот дом. Вентилаторот на таванот во спалната соба обезбедува моќна и тивка циркулација за ладење на големи области, како и одлично осветлување низ 2-те затемнети 8-вати Т7, 800-лумени LED светилки кои се исто така ефикасни. Исклучителни материјали : Нашиот вентилатор на таванот со лесна и далечинска управувана иверица, во која има различна завршница од секоја страна (сечила на јаболка/цреша). Водечката жица од 54 инчи обезбедува максимален обратен проток на воздух исто така. Целосна контрола врз вашиот паметен телефон : Овој 60-инчен паметен тавански вентилатор со светлина работи со паметни работи, Control4, Elan, Hubitat, Savant и други. Можете да го изберете интензитетот на вентилаторот и светлата од вашиот паметен телефон преку Wi-Fi врската. Покрај тоа, можете да изберете и една од специјалните функции на вентилаторот, вклучувајќи го и уникатниот режим на ветре. Димензија и извор на светлина : Димензија на вентилаторот Wi Fi го сочинуваат следниот склопен дијаметар : 60 инчи, собрана висина : 17,13 инчи, собрана ширина : 60 ​​инчи, собрана длабочина : 60 ​​инчи, и е наведено ETL за употреба на локација во затворен простор. Две затемнети LED-сијалици со 8 вати Т7 се вклучени со вентилаторот кој обезбедува енергетско ефикасно осветлување и користи база на средна сијалица Е26. Осветленоста на LED -теата е 800 лумени со CRI од 80, а температурата на бојата е 3000k (топло бело). Енергетска ефикасна : Одликувајќи се со висококвалитетен силиконски челичен мотор со единечен тип на кондензатор кој обезбедува моќно движење на воздухот и тивки перформанси, паметниот вентилатор на таванот од 60 инчи го зголемува нивото на удобност во лето и зима додека ги намалува трошоците за енергија. Вентилаторот на таванот е ЕТЛ наведен за безбедносни стандарди со вртежи во минута од 141 и засилувач од 0,72 соодветно и има просечен оценет живот од 25000 ч. На Цита, ја ставаме вашата удобност пред сè. Ние ги фокусираме нашите ресурси за развој на нови и иновативни производи за дома кои ви го олеснуваат животот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат