• Новак
ЕМС 62065-Б Бирање Верние Дебеломер, Метричка Скала

ЕМС 62065-Б Бирање Верние Дебеломер, Метричка Скала

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

Метричка скала Продадени во секоја. Б бирање тип, 0,1 мм бирање, 1,3" (33мм) дијаметар, максимално читање 150мм, 10мм бар скала. Прецизните дебеломерни клешти се обликувани во супер-полиамидна најлонска легура отпорна на корозија. Тие се одлични алатки поради таму лесна скала за читање (црни броеви на бела позадина) и бирање (мала тежина, валјак за палец за фино прилагодување). Неговите паралелни вилици се длабоки 1,57" (40мм), а нејзината скала за читање не создава паралакса. Неговите внатрешно-надворешни вилици и мерачот за длабочина на тркалезна метална прачка ја зголемуваат неговата вредност. Вкупна должина : 8 степени " (213мм).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат