• Новак
СЕНЗОРИ ЗА близина TRC12-4AC не-флеш метал индуктивност детектор

СЕНЗОРИ ЗА близина TRC12-4AC не-флеш метал индуктивност детектор

Rating 
DEN 1438.40

Достапност
Достапно за нарачка

Струја : 200m A Материјал : бакар. Карактеристики : заштита од обратен поларитет. Број на модел : ТРЦ12-4АЦ. Тип на прекинувач : Прекинувач За Близина. Внимание : прекинувач За Близина, познат и како сензор за близина, прекинувачот за позиција на близина е прекинувач за позиција што може да работи без механички контакт помеѓу подвижните делови.Кога објектот што се движи е близу до прекинувачот до одредена положба, прекинувачот испраќа сигнал за да стигне до контролата на ударот и автоматската контрола на броење на бесконтактна бесконтактна положба switch.It има индукциска глава, осцилатор со висока фреквенција, засилувач и состав на куќиште.функциите за заштита на линијата на колото заштитата на краток спој за да се спротивстави на минливиот електричен пулс и анти-екскапабилноста анти-силна способност за магнетни пречки влијание врз тековната способност надворешна заштита 67 заштитна структура, анти-натопување, заштита од масло анти-вибрации, анти-шок, истегнување, анти-пресврт отпорен на минливи температурни разлики за сигурна употреба во груби технологии за автоматско производство на филмови, подобра конзистентностстроги процеси на управување со процесите сите процеси се во строга согласност со стандардните документи за спроведување на мерките за управување со iso9001 специфики на ставката : струја : 200mamaterial : copperfeartes : обратна заштита на поларитетот број на модел : trc12-4acswitch тип : switchwaranty : една година сертификација : ce,cccorigin : копното chinaitem тип : switchesfunction : краток спој заштитасертификација : cceoutput метод : нормално nc ac 2wiresout напон : 90-250вакурентна контрола : 200маматеријал : растојание за откривање на бакар : 4mm не флешдијаметар : m12 конекторзаштита : ip66детектирај објект : метал.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат