• Новак
Американска Убавина Од Манчестер Стерлинг Сребрена Свадбена Торта НОЖ ХХВС 12 Обичај

Американска Убавина Од Манчестер Стерлинг Сребрена Свадбена Торта НОЖ ХХВС 12 Обичај

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Состав : Стерлинг Сребро Возраст : 1900-1940. Марка : Манчестер. Шема : Американска Убавина. Американска Убавина Од Манчестер стерлинг сребрена прилагодена шуплива рачка со Нерѓосувачки имплементирајте Нож За Свадбена Торта 12; Во моделот Американска Убавина Од Манчестер. Не е монограмиран и е во одлична состојба. Што е нарачано парче?Парчиња направени по нарачка се направени од оригинално парче во вашата шема што инаку не се достапни или тешко се наоѓаат на пазарот, особено во прекинати обрасци. Предметите со шуплива рачка се направени од оригинална рачка во вашата шема со нов нерѓосувачки имплемент. Тогаш парчето е рачно завршено од високо квалификуван сребреник во САД. Сите сопствени нарачки се направени по нарачка и обично се испраќаат во рок од 5-7 работни дена. Сега кога многу модели се прекинати, сопствените парчиња станаа главен производ во индустријата за сребро и се широко понудени од мејнстрим дилери на рамни садови.Зошто е?т Шуплива рачка парче означени/печат на било кој начин? Стерлинг ли е?Да, шупливата рачка е фунта и вистинска рачка во вашата шема, иако обично не е печат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат