• Новак
5pcs 2pin Snap-in IN/OFF KCD1-101 CAR BOAT ROON RONKER TOGGLE SPST SWITCH 125V

5pcs 2pin Snap-in IN/OFF KCD1-101 CAR BOAT ROON RONKER TOGGLE SPST SWITCH 125V

Rating 
DEN 24.80

Достапност
Достапно за нарачка

Leand sung Карактеристики : СПСТ контакт, 2 позиции (вклучено/исклучено) дизајн. Може да се примени како прекинувачи за дополнителна електронска опрема во и надвор од автомобилот. (Како што се светкави светла, светла за шасии и светла на куполи) Напон : 250 V 125 V струја : 6 A материјал : месинг, пластична големина : 21 * 15 * 18.1 (мм) Погодно за : Сите видови на индустриска опрема, инструменти, рамка за тестирање, прекинувач за напојување на апарати за домаќинства . Пакетот вклучува : 5 x KCD1-101 Твигонски камион Брод со тркалезен рок 2 PIN Вклучен/Исклучен SPST прекинувач SPST 6 A 125 V.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат