• Новак
Стерлинг заптивка CRG1100.1250.031.300x5 1100 јаглерод и графит со заптивка на прстенот на врзивно средство, 1-1/4 Големина на цевката, 1/32 дебела, притисок класа 300#, 1,66 лична карта

Стерлинг заптивка CRG1100.1250.031.300x5 1100 јаглерод и графит со заптивка на прстенот на врзивно средство, 1-1/4 Големина на цевката,

Rating 
DEN 325.92

Достапност
Достапно за нарачка

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка за инсталација на заптивки [1] Исчистете ги и проверете ги прирабниците, површината или деловите за кои е потребно заптивка. Исчистете ги или заменете ги завртките, оревите и мијалниците. Подмачкајте ги завртките, низата, оревите, мијалките и долната страна на главата со соединение засновано на графит. Се препорачуваат рамни мијалници за да се обезбеди рамномерна дистрибуција на силата на задевање. Осигурете се дека лубрикантот не го загадува заптивката. Внимателно вметнете го заптивката помеѓу површините за парење. Се препорачува употреба на клуч на вртежен момент. Ова гарантира подолг живот и перформанси без протекување. Без разлика дали автомобилска заптивка на главата или заптивка за прирабница, треба да се изнервира. Направете четири дури и додатоци во секвенцата на шемата од 12-6-3-9 часот. Соодветниот стрес на материјалот за заптивка што го користите е клучен за неговиот успех што варира во зависност од избраниот материјал. Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка за инсталација на заптивки. [1] Исчистете ги и проверете ги прирабниците, површината или деловите за кои е потребно заптивка. Исчистете ги или заменете ги завртките, оревите и мијалниците.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат