• Новак
UN1954 Компресиран гас, запалив, пред-печатени етикети од класа 2, 4 x 4,75 инчи, вкупно 500 етикети

UN1954 Компресиран гас, запалив, пред-печатени етикети од класа 2, 4 x 4,75 инчи, вкупно 500 етикети

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Правоаголник од 4 x 4,75 инчи : Овие налепници се правоаголник од 4 x 4,75 " Ако не ја видите етикетата што ја барате, ве молиме, ставете во контакт со нас!. 500 етикети по ролна : има 500 етикети на ролна. Етикетите се држат заедно со мала етикета, така што вклучуваме неколку дополнителни доколку има изгубени отворање на ролната. Користете етикети за да ви помогнат во согласност со барањата за испорака на опасни материјали. Лесно е да се олупи големината на јадрото е 3 инчи. Овие се налепница за етикета „Хазард 2 се дел од нашата одлична колекција на етикети Hazmat. Поддршката е наше класично трајно лепило и ќе му овозможи да се држи добро на повеќето површини. Тие се исто така направени од полу -сјај Во цврсто валани ролни од 500 етикети. Сепак, ние нудиме околу 10-15 дополнителни етикети на секоја ролна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат