• Новак
Deep Deep Groove Leaters othmro S6805-2R

Deep Deep Groove Leaters othmro S6805-2R

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Достапно за нарачка

【Големина】 -bore (внатрешна диа) : 25мм/0,98 "; надворешен дијаметар : 37мм/1,44"; ширина (дебелина) : 7мм/0,27 "; модел : S6805-2 RS; Класа на точност : P0 Z1; материјал : не'рѓосувачки челик 【 Висококвалитетно】 -Мелевите се изработени од лежиште челик за издржливост и отпорност на 'рѓа, корозија и деформитет под тешки оптоварувања. 【Функција】 -болејќи лежишта користат елементи за тркалање за да се одржи раздвојувањето помеѓу подвижните делови за да се намали ротационото триење и да се поддржува радијално и аксијално товари, и има мало триење и брзина со голема ограничување. 【Строго заштитено】-Лежиштето има штит за да го задржи лубрикантот и загадувачите; ги штити работните делови од лежиштето од остатоци од животната средина што може да се воведат и може да го намалат лежиштето на топката Брзина и живот. 【Големина】 -bore (внатрешна диа) : 25мм/0,98 "; надворешен дијаметар : 37мм/1,44"; ширина (дебелина) : 7мм/0,27 "; . 【Висок квалитет】-Лежиштата се изработени од лежиште челик за издржливост и отпорност на 'рѓа, корозија и деформитет под тешки товари. 【Карактеристики】-засилувачки лежишта користат елементи за тркалање за да се одржи раздвојувањето помеѓу подвижните делови за да се намали ротационото триење и да се поддржат радијалните и аксијалните оптоварувања, и има мало триење и брзина со голема ограничување. 【Строго заштитено】-Лежиштето има штит за да го задржи лубрикантот и загадувачите; ги штити работните делови на лежиштата од остатоци од животната средина што може да се воведат и може да ја намалат брзината на лежиштето на топката и животниот век. 【Апликација-лагериите што се користат во голем број на апликации од земјоделски машини до пренесување опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, мелници за тркалање, шахти со корми за брод, агрегатните дробилки, скејтборди, влезни лизгалки и скутери, меѓу другите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат