• Новак
Dura-Gold Pro Series Recangle 5 x 2-3/4 двојна густина 2 еднострана еднострана блокада на EVA, поддршка на кука и јамка, 2 пакувања и 80 GLIT Gold PSA Longboard Sandpaper 20 двор долг континуиран ролна, 2-

Dura-Gold Pro Series Recangle 5 x 2-3/4 двојна густина 2 еднострана еднострана блокада на EVA, поддршка на кука и јамка, 2 пакувања

Rating 
DEN 495.68

Достапност
Достапно за нарачка

Пакет од 2 Dura-Gold Pro Series Правоаголник 5 "Долг x 2-3/4" широка двојна густина со двојна густина 2 еднострани рачни влошки за пескарење Единствено дизајнирани блокови за пескарење на куки за правоаголник и јамка со двонасочен систем за дизајн, кој им овозможува да се користат и со листови со шкурка „Хук и јамка“ и со PSA. Вклучува една прицврстувачка адаптер за конверзија PSA со винил лице што ги претвора блоковите за употреба со PSA-чувствителни на лепила за лепила за шкурка. Високи перформанси и избалансирани 2-еднострани двојни густини за пескарење на рацете со мека густина за флексибилно пескарење на контурата и трајна страна на ЕВА средна густина за поцврсто пескарење. Поддршката на подлогата и јамката и PSA овозможуваат брза и безбедна прицврстување на шкурка и отстранување за оптимален живот на диск за пескарење. Dura-Gold Premium 80 Grit Gold PSA Longboard Sandpaper 20 дворови со долг континуиран ролна со 2-3/4 "ширина. Високи перформанси на долги табли шкурка ролна со лепило за лепило чувствително на PSA и лепило за поддршка на лепило и лесен за поддршка Заштитете ја леплива поддршка. Погодното континуирано ролна ви овозможува да ја исечете шкурката до која било должина што ви е потребна. Супериорна квалитетна шкурка за долги табли, направена со супер обложена алуминиум оксид corundum што е споен со цирконија алумина. Доставува брз, исклучително долготраен остар остри сечење со a consistent scratch pattern. It has maximum resistance to clogging and loading, increasing your productivity and reducing material consumption. This 80 grit longboard sandpaper is ideal for use in auto body and paint shops for shaping body filler, removing paint, rough feather edging primer, и метално пескарење. Исто така е одлично да се користи за обработка на дрво, метали, фиберглас, пластика или која било друга површина на која е потребна пескава. Пакет од 2 Dura-Gold Pro Series Recagle 5 "Long x 2-3/4" Широка двојна густина 2 еднострани влошки за пескарење на рацете. Единствено дизајнирани блокови за пескарење на куки за правоаголник и јамка со двонасочен систем за дизајн, кој им овозможува да се користат и со листови со шкурка „Хук и јамка“ и со PSA.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат