• Новак
Рачен чистач на пареа, пароброд за чистење, со копче за заклучување на пареа за пареа без раце, континуирана пареа со неограничено време на употреба, 120 ℃ притисок н?

Рачен чистач на пареа, пароброд за чистење, со копче за заклучување на пареа за пареа без раце, континуирана пареа со неограничено време

Rating 
DEN 1007.84

Достапност
Достапно за нарачка

Чекор 1 : Изберете режим на Steam : Изберете го режимот на пареа со притискање на прекинувачот за режим на работа Чекор 2 : Додадете вода : Ставете ја чистачот на пареа на ниво на платформа, превртете го капакот и додадете максимум дестилирана или вода од чешма од 270мл (дестилирана вода е подобра и препорачана) со мерната чаша. После тоа, затворете го капакот. Забелешка : Кога пополнувате вода, обрнете внимание на обележувањето (максимум). Чекор 3 : Приклучете го (120 V, 60 Hz) : Проверете го напојувањето и приклучокот и потврдете дека тие се во согласност со барањата дадени во упатството за корисникот. Потоа вклучете го. Чекор 4 : Вклучете го прекинувачот за напојување : Вклучете го прекинувачот за напојување со притискање на страната „I“. Индикаторот за напојување вграден во областа на прекинувачот за напојување ќе се вклучи во ова време, што значи дека е поврзана моќноста. Чекор 5 : Насочете го на дамка и заклучете ја пареата : држете ја рачката, насочете го излезот на пареата во дамката да се исчисти, а потоа притиснете го копчето за заклучување на пареата надолу кон положбата „заклучување“, индикаторската светлина во садот за вода (дното Прозорец на ниво на вода) ќе биде вклучено (црвено светло) и уредот ќе се загрее. По приближно 15-20 секунди, пареата ќе започне да се ослободува. Име на моделот : EASC16. Снабдување со електрична енергија : 120 V, 60 Hz. Енергија : 1100 W. Капацитет на резервоарот за вода : 290ml (максимално оптоварување : 270ml). Стапка на излез на пареа : 25 ml/мин. Должина на кабелот за напојување : 4м (13,1 стапки). 1 x главна единица. 1 x мала четка (најлонска коса). 1 x мала четка (супер цврста метална коса). 1 x црево за продолжување. 1 x алатка во форма на Т. 1 x стакло бришач. 1 x млазница во форма на конус. Прирачник за корисник 1 x. Ова е најефикасната чистачка на пареа со силна експлозија на пареа до 120 ℃, а не „машина за магла“ како што повеќето не се топло доволно за чистење. Значи, не е потреба да додадете детергент за чистење на пареа, моќноста на водата е доволна за да работи на скоро било што!. Забрането е да се додаде детергентот во чистачот на пареа заради високата температура и притисокот во резервоарот за вода. За брзо чистење, испрскајте го детергентот на дамката за да го омекне. Капацитетот на резервоарот за вода е 290мл, но за да се добие најдобро искуство, предлагаме да додадете не повеќе од 270мл вода истовремено, за да оставите одреден простор за да се обезбеди нормална употреба. По завршувањето на чистењето, оставете ја машината за чистење на пареа за одреден временски период. По ладењето, истурете ја преостанатата вода. Влезен напон на оваа машина за чистење е 120 V ~, 60 Hz и му треба излез за работа додека се користи. Може постојано да работи околу 10 минути без интервали по полнење и можете да додадете вода во секое време за време на употреба. Уредот бара кратко време. На почетокот, излезот на пареа е многу неправилен и влажен, единечни капки вода може да излезат наскоро. Во режимот на самочистење, паробродот ќе спреј вода само наместо пареа за да ја исчисти внатрешноста, проверете го и изберете го точниот режим пред употреба!. 20-ти години брзо загревање со континуирана пареа】 Само насочете го паробродот на дамката, а потоа вклучете ги прекинувачите и почекајте околу 15-20 секунди. Паробродот ќе испрска супер силна пареа под притисок до 120 ℃ (температура на млазницата), наместо долго 4-минутно чекање за загревање. Уште повеќе, чистењето на пареата на Eave продолжува да се загрева додека се користи за да се одржи својата топлина и да се задржи пареата силна и континуирана, што е различно од сите други дизајни на кои им треба пауза на секои 2 минути за повторно загревање и обнова на притисокот. 【Време на неограничена употреба - Додадете вода во секое време】 Додадете вода во секое време за време на употреба за да трае бесконечно. Maxi оптоварувањето 270ml пареа за 10 мин. W/O интервали, а повторното полнење од 270мл ја проширува својата употреба на уште 10 мин. W/o Имајќи го чекате : Оставете го да се олади, да се борите со отворање на капакот, пополнете вода и почекајте да се загрее. 2 Видливи прозорци на ниво на вода ви овозможуваат да знаете дека резервоарот е полн кога пополнувате и време за полнење за време на употребата w/o погоди. Автоматското исклучување избегнува да работи суво во случај на недостаток на вода. 【Копче за заклучување на пареата за без раце со употреба на】 Глобалниот дизајн на патенти со подобрувања на секој начин го прави овој чистач на рачно чистење на пареа со високо-технолошки рачен пареа што ги надминува сите други модели. Уникатното копче за заклучување на пареата ги ослободува рацете за да не мора цело време да го држите на активирањето додека чистете пареа, нема повеќе континуиран притисок на рацете. Чистач на пареа, тежи помалку (само 1,2 кг) за намален замор на рацете, но држи доста повеќе (270мл) за помалку повторно полнење. 【120 ℃/248 ℉ Висока температура под притисок на пареа】 Пареата што ја произведува оваа рачна чистачка на пареа е многу топла до 120 ℃ (температура на млазницата), како и доволно (еквивалентно на ветерот на 70м/s делува на 0,155 на квадратен инч ), кои се резултатите што никогаш не сте ги виделе на други модели кои не се доволно жешки и немаат доволно волумен на пареа и притисок за да работат на сите. Имајте на ум дека е најмоќниот што трае помалку маст од лактот и помалку време за чистење. 【Нано фино пареа и без капки во кој било агол】 прирачник за прирачник за чистење доаѓа со комплет за целосни додатоци за мулти-површина/материјално домашно чистење : инјекциска смеса (супер цврста метална четка работи чуда), кујнски шпорет, прозорец, стакло и огледала за бања , Плочка, како и душеци за деца и миленичиња. Добро запечатениот резервоар нема шанси да протекува под агол да го поставите рачното чистење на пареа, а функцијата за само-чистење (Descale) го прави последен. (Изберете го точниот режим пред употреба!). 20-ти години брзо загревање со континуирана пареа】 Само насочете го паробродот на дамката, а потоа вклучете ги прекинувачите и почекајте околу 15-20 секунди. Паробродот ќе испрска супер силна пареа под притисок до 120 ℃ (температура на млазницата), наместо долго 4-минутно чекање за загревање. Уште повеќе, чистењето на пареата на Eave продолжува да се загрева додека се користи за да се одржи својата топлина и да се задржи пареата силна и континуирана, што е различно од сите други дизајни на кои им треба пауза на секои 2 минути за повторно загревање и обнова на притисокот.

Спецификацијата

Model Name:
EASC16

Со стоката дадена додека купуваат