• Новак
3 метри крпа појас 302d, p120 J-тежина, 2 во x 118 in, филм-лок, целосен флекс

3 метри крпа појас 302d, p120 J-тежина, 2 во x 118 in, филм-лок, целосен флекс

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Тешкиот абразивен оксид абразивни намалувања брзо и добро функционира на повеќето метали Флексибилната поддршка на ткаенината обезбедува идеална сообразност за мешање и завршување на контурите и сложените делови. Изградбата на отворено палто помага во евакуација на прашина за пескарење од ременот за поагресивен сечење и подолг абразивен живот, што значи поголема продуктивност. Погодно за апликации за суво метали за обработка на метали. Појасниот појас на смола го максимизира абразивниот живот. Наменето за употреба на меленици за backstand, алатки за датотеки и мотори на клупи. Тешкиот абразивен оксид абразивни намалувања брзо и добро функционира на повеќето метали. Флексибилната поддршка на ткаенината обезбедува идеална сообразност за мешање и завршување на контурите и сложените делови. Изградбата на отворено палто помага во евакуација на прашина за пескарење од ременот за поагресивен сечење и подолг абразивен живот, што значи поголема продуктивност. Погодно за апликации за суво метали за обработка на метали. Појасниот појас на смола го максимизира абразивниот живот. Наменето за употреба на меленици за backstand, алатки за датотеки и мотори на клупи. 3М крпа појас 302 D е појас на алуминиум оксид со конструкција на отворено палто и флексибилна поддршка на тежината J-тежина што добро се совпаѓа со контурите за пескарење и сложените делови. Најдобро е прилагодена за лесна мелење, завршна обработка, дебагирање и поставување жито на јаглероден челик и не'рѓосувачки челик, како и меки метали како алуминиум, месинг, бронза и бакар. 3М ™ Платно појас 302d е појас на алуминиум оксид со конструкција на отворено палто и флексибилна поддршка на тежината J-тежина што добро се во согласност со контурите за пескарење и сложените делови. Најдобро е прилагодена за лесна мелење, завршна обработка, дебагирање и поставување жито на јаглероден челик и не'рѓосувачки челик, како и меки метали како алуминиум, месинг, бронза и бакар. 3М крпа појас 302d има конструкција на отворено палто што им помага на каналот за пескарење и прашина подалеку од ременот и работното парче за подобра видливост и перформанси на ременот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат