• Новак
50мм природен лабрадорит кварц кристал пирамида точка погодна за домашни сурови камења и минерали

50мм природен лабрадорит кварц кристал пирамида точка погодна за домашни сурови камења и минерали

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

Кристалите можат да се користат за засилување или складирање Белите кристали исто така имаат силна моќ за прочистување, што може да апсорбира негативно и да го подобри богатството. Кристалите помагаат во јасно размислување и проценка. Покрај тоа, кристалите можат да помогнат во спиењето. Кристалите ни овозможуваат да откриеме и да согледаме повеќе loveубов околу нас, да ја зголемиме фреквенцијата на loveубовта, да донесеме среќа и да ни помогнеме да донесеме повеќе loveубов,. Кристалите можат да донесат позитивна моќ, да им дадат на луѓето чувство на доверба и топлина, а кристалите исто така имаат функција да привлечат богатство. Носењето кристали е добро за привлекување благородници и богатство. Кристалите исто така имаат ефект на прочистување на негативата, а исто така можат да донесат заштита на носителот. Покрај тоа, може да помогне во заземјувањето. Кристалите исто така можат да помогнат во заздравувањето на стресот, да се смири и стабилизира емоциите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат