• Новак
Комплет за целосен кафез и рачки за Sony A7 III & Sony Alpha 7III и A7R III со вградени дупки за лоцирање за ARRI и ладно плаќање чевли - KCCS2694

Комплет за целосен кафез и рачки за Sony A7 III & Sony Alpha 7III и A7R III со вградени дупки за лоцирање за ARRI и ладно плаќање чевли

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

【Formfitting Full Cage】 Smallrig Full Cage and Hande Kit KCCS2694 е дизајниран за Sony A7 III и Sony A7 R III Се одликува со сосема нов изглед на темна маслинка. Не би блокирало никакви копчиња на камерата. Кафезот вклучува анти-твив дизајн, со затегнување на завртката M2.5 на десната страна и завртката 1/4 "-20 на дното за да спречи мавтање. Доаѓа со гумени влошки на дното за да спречи гребење. 【Рачка Комплет】 горната рачка е изработена од алуминиум и дрво, и може да се монтира на врвот на лоцирање на дупките за ари на кафезот. Со овој кафез, може да го намали чувството за замор и да ви донесе подобро рачно снимање. Покрај тоа, можете да можете Исто така, прикачете го држачот на мониторот Small Rig 2904 и микрофон 3288 на рачката преку дупките со навој 1/4 "и монтирање на ладни чевли. 【Повеќекратни точки за монтирање】 Smallrig Full Cage KCCS2694 е опремен со повеќе точки за монтирање, како што е 1/4 "Ставете ја камерата во кафезот и затегнете ја завртката 1/4" -20 на дното; проверете дали страничното заклучување на кафезот е алигиран со дупката за каиш и затегнете ја завртката M2.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат