• Новак
Sututekus не-ткаени абразивни тркала за размавта жица цртање на тркала за полирање на метална површина 4,7 x 4 со 3/4 Quad Keyway, 80Grit

Sututekus не-ткаени абразивни тркала за размавта жица цртање на тркала за полирање на метална површина 4,7 x 4 со 3/4 Quad Keyway, 80Grit

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Направено од висококвалитетен неткаен материјал обложен со абразивен Моќна способност за цртање на жица. Силен капацитет за дисипација на топлина. Издржлив и економичен. 60 решетки за цртање на жицата има силна сила за сечење, одличен ефект на цртање на жица и висока завршница. По полирањето и цртањето, линиите се униформни и мазни без грешки и различни длабочини. Честичките од песок нема да паднат за време на процесот на мелење со голема брзина. Инсталирајте на преносна машина за цртање жица. Проверете ја големината за компатибилност со вашата машина за цртање жица пред да ја купите. Широко користена во автомобили, бродови, градежништво, мебел и поправки на домови и др. 80 жица за цртање на тркала за цртање, силна сила за сечење, одличен ефект на цртање на жица и висока завршница. По полирањето и цртањето, линиите се униформни и мазни без грешки и различни длабочини. Честичките од песок нема да паднат за време на процесот на мелење со голема брзина. Инсталирајте на преносна машина за цртање жица. Проверете ја големината за компатибилност со вашата машина за цртање жица пред да ја купите. Широко користени во автомобили, бродови, градежништво, мебел и поправки на домови и др. 120 решетки за цртање на тркала за цртање, силна сила за сечење, одличен ефект на цртање на жица и висока завршница. По полирањето и цртањето, линиите се униформни и мазни без грешки и различни длабочини. Честичките од песок нема да паднат за време на процесот на мелење со голема брзина. Инсталирајте на преносна машина за цртање жица. Проверете ја големината за компатибилност со вашата машина за цртање жица пред да ја купите. Широко користени во автомобили, бродови, градежништво, мебел и поправки на домови итн. се вклопува во 3/4 "Загласена вратило. Направено од висококвалитетен не ткаен материјал обложен со абразивно, тркалото за цртање во индустриско одделение има моќна способност за цртање на жица и силен капацитет за дисипација на топлина, трајни и економични. Честичките од песок нема да паднат за време на Процесот на мелење со голема брзина. Тркалото за цртање на жицата има силна сила на сечење, одличен ефект на цртање на жица и голема завршница. По полирањето и цртањето, линиите се униформни и мазни без грешки и различни длабочини. Колку е поголема големината на житото, толку пофина Ефект на цртање. Универзалниот цилиндар на заклучување на вкрстеното заклучување е цврсто стегната со машината за цртање жица за да се постигне совршен баланс на коаксијалност. Супер заклучување на имотот и високо вклопување на крпа за мрежи за цртање за да избегнете паѓање и лизгање за време на работењето, со што се подобрува ефикасноста на работата и намалувањето на интензитетот на трудот .

Спецификацијата

Diameter:
4 3/4 (120 mm), height

Со стоката дадена додека купуваат