• Новак
ГОНИЈА 3 во 1 Дигитален мерач за тестирање на квалитет на водата, мерач на pH, ЕК и мерач

ГОНИЈА 3 во 1 Дигитален мерач за тестирање на квалитет на водата, мерач на pH, ЕК и мерач

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајн на 3-во-1 метар Користете за мерење на p H & EC & Temp на решението. Лесен за носење и едноставен за работа. Аутоматска компензација на температурата, заменлива сонда за електрода, лесна p H калибрација и EC калибрација со мини шрафцигер. Голем и чист ЛЦД со задно осветлување, лесен за читање и точно мерење на функциите. Опсег на мерење на температурата помеѓу -50 ℃ 70 ℃, способни да издржат остри услови, нудејќи подолги услуги. Нанесете во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи. Описи : Мониторот за квалитет на водата е професионална и корисна алатка за тестирање на p H/EC/температура на ниво на решение. Совршено за широки апликации, како што се пијалоци, рибарски мрестилишта, преработка на храна, аквариум, фотографија, лабораторија, контрола на квалитетот, училишта и колеџи, базени, услови на вода. Спецификации : Опсег : p H : 0,00 ~ 14,00ph EC : 0.00 ~ 19990us/cm Температура : -50 ℃ ~ 70 ℃ (-58 ℉ ~ 158 ℉) Резолуција : p H : 0.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат