• Новак
Zzhxsm 2pcs Нема конектор за жици EC3 MALE MALE до EC5 Femaleенски приклучок Адаптер за RC FPV возило за контрола на батеријата на возилото DIY

Zzhxsm 2pcs Нема конектор за жици EC3 MALE MALE до EC5 Femaleенски приклучок Адаптер за RC FPV возило за контрола на батеријата на

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Конекторите за адаптер се изработени од висококвалитетни материјали за многу силна врска, мала тежина, компактност, високи перформанси и издржливост Овој безжичен адаптер за батерии е компактен, висок квалитет, мал и лесен за инсталирање на адаптерот. Можете да заштедите време со користење на овие конектори со лесна употреба. Адаптер за безжичен конектор за машки EC3 до женски EC5. Конвертирајте ја батеријата со EC3 во EC5 на ESC/полначот. Конекторите за адаптер се изработени од висококвалитетни материјали за многу силна врска, мала тежина, компактност, високи перформанси и издржливост. Овој безжичен адаптер за батерии е компактен, висок квалитет, мал и лесен за инсталирање на адаптерот. Можете да заштедите време со користење на овие конектори со лесна употреба. Адаптер за безжичен конектор за машки EC3 до женски EC5. Конвертирајте ја батеријата со EC3 во EC5 на ESC/полначот. Име : машки EC3 на женски EC5 Адаптер материјал : злато, пластична боја : сина, црна тежина : околу 15 G/компјутерски конектор A : EC3 машки конектор Б : EC5 Femaleенски пакет вклучува : 2 машки EC3 до женски EC5 адаптери.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат