• Новак
Акваел Турбо Внатрешен Филтер За Напојување

Акваел Турбо Внатрешен Филтер За Напојување

Rating 
DEN 853.92

Достапност
Достапно за нарачка

Внатрешниот Филтер За Напојување Акваел Турбо е моќен и сигурен систем за филтрирање дизајниран за употреба и во аквариуми со свежа и солена вода Филтерот е достапен во 4 различни големини за резервоари кои се движат од 15 до 120 Литри. Исто така, се одликува со низа прилагодливи поставки за прилагодување на протокот и филтрацијата за да одговараат на специфичните потреби на вашиот аквариум. Внатрешниот Филтер За Напојување Акваел Турбо вклучува и повеќестепен систем за филтрирање кој може да вклучува механичка, биолошка и хемиска филтрација. Акваел Турбо филтерот има заменлив медиумски систем. Што значи дека има повеќе заменливи касети кои овозможуваат поголема филтрација и капацитет.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат