• Новак
Луди Продажба Мобилен Хард Диск, Пренослив 80g-2T Хард Диск ЗА ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ X За Win8 За

Луди Продажба Мобилен Хард Диск, Пренослив 80g-2T Хард Диск ЗА ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ X За Win8 За

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Повеќе Спецификации : постојат преносни надворешни хард дискови ОД 80 G‑2 TB со различни спецификации, обезбедувајќи удобно преносно складирање0 : Компатибилен СО USB 3.0 напојувани преносни дополнителни уреди за складирање, погодни за тетратки, сите во единици и десктоп компјутери. Пренослив : Приклучок и игра, нема потреба да инсталирате софтвер, со мала големина, лесен за носење и складирање.0 : Компатибилен СО USB 3.0 напојувани преносни дополнителни уреди за складирање, погодни за тетратки, сите во единици и десктоп компјутери. Компатибилен : Силна компатибилност, компатибилен ЗА OS X, ЗА OS XP, За Win7, За Win8, За Win10, За Linux. Постојат преносни надворешни хард дискови ОД 80 G-2 TB со различни спецификации, обезбедувајќи практично преносливо складирање. Компатибилен СО USB 3.0 напојувани преносни дополнителни уреди за складирање, погодни за тетратки, се‑во‑оние и десктоп компјутери. Силна компатибилност, компатибилна ЗА ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ X/XP/Win7/ Win8/Win10/Linux. Приклучок и игра, нема потреба да инсталирате софтвер, со мала големина, лесен за носење и складирање. Со одлична изработка, удобен за употреба и со добри перформанси.Спецификација : Тип На Артикал : Мобилен Хард Диск Модел : YD0018 Cache : que 8 MBInterface : USB3.0 Speed : 50-130 M/Soperating Температура : 0 Qu~75 € Оперативен Напон : 5 V_ 5% Применлив Систем : ЗА OS X/XP/Win7/ Win8/Win10/Linuxapplications : Лаптоп, Се-во-едно, Десктоп Компјутерска Работна Моќност потрошувачка : 3w-5w80g 5400 Трансфер 50m/S Прочитајте 80m/s120g 5400 ТРАНСФЕР 50m/s прочитајте 80m/S160 G 5400 Трансфер 70m/S Прочитајте 80m/s250g 5400 Трансфер 90 M/S ПРОЧИТАЈТЕ 95 M/S 5400g трансфер 100m/s прочитајте 110m/С1т 7200 Трансфер Напиши 90м/С Прочитај 130м/С2т 7200 трансфер напиши 90м/с прочитај 130м/шоу ЗА УПОТРЕБА : КОРИСТЕТЕ го usb-Кабелот ЗА Да Го Вметнете Мобилниот Хард Диск, Поврзете Го Другиот Крај СО КОМПЈУТЕРОТ Или друга опрема, А Потоа Кликнете На Иконата U ДИСК На работната Површина на Компјутерот, Потоа Можете Да Ги Копирате Датотеките На Тврдиот Диск или Да Ги Копирате датотеките во компјутерот во мобилниот хард диск.

Спецификацијата

Item Type:
Mobile Hard Drive
Model:
YD0018
Cache:
≥ 8MB
Interface:
USB3.0
Speed:
50-130M/S
Operating Temperature:
0℃~75℃
Operating Voltage:
5V±5%
Applicable System:
For OS X/XP/Win7/ Win8/Win10/Linux
Application Scenarios:
Notebook, all-in-one, desktop computer
Operating Power Consumption:
3W-5W
80G 5400 transfer 50M/S read 80M/S:
120G 5400 transfer 50M/S read 80M/S:
160G 5400 transfer 70M/S read 80M/S:
250G 5400 transfer 90M/S read 95M/S:
320G 5400 transfer 90M/S read 95M/S:
500G 5400 transfer 100M/S read 110M/S:
1T 7200 transfer write 90M/S read 130M/S:
2T 7200 transfer write 90M/S read 130M/S:
How to Use:
 
Use the USB cable to insert the mobile hard disk, connect the other end to the computer or other equipment, and then click the U disk icon on the desktop of the computer, then you can copy the files in the hard disk or copy the files in the computer into the mobile hard disk. After completion, click the U disk icon on the desktop, right-click and select pop-up to disconnect. (with a USB to USB cable):
Package List:
1 x Hard Disk:
1 x Connecting Line:
1 x Storage Bag:

Со стоката дадена додека купуваат