• Новак
Бовадо Стакло 4 Чаша Контејнери За Складирање Храна Со Црвени Херметички Капаци 30оз/4 Чаша/1 Кварт | Безбедни Чинии Од Замрзнувач До Рерна За Подготовка На Оброк, Ост?

Бовадо Стакло 4 Чаша Контејнери За Складирање Храна Со Црвени Херметички Капаци 30оз/4 Чаша/1 Кварт | Безбедни Чинии Од Замрзнувач

Rating 
DEN 367.84

Достапност
Достапно за нарачка

Комплетот вклучува (4) 6 х 2,5-инчни тркалезни контејнери и (4) капаци Толку разноврсна, ќе ги користите за готвење и складирање. Чиниите се направени од еластично боросиликатно стакло. Безбедно за машина за миење садови, микробранова печка, замрзнувач и фрижидер. Херметички капаци се направени од пластика без бпа. Безбедно чувајте топла и ладна храна/течности внатре. ↪ ИСФРЛЕТЕ ГИ ВАШИТЕ МРАЧНИ ПЛАСТИЧНИ САДОВИ-Заменете го тој грд куп искривени, слаби пластични контејнери за храна со овие премиум стаклени контејнери за подготовка на оброци. Тие се мали и наредени, така што нема да заземаат многу простор во вашата оставата, чајната кујна. Капацитет : 30 унци по контејнер, по 4 Чаши. ↪ ЌЕ ГИ КОРИСТИТЕ ОВИЕ МАЛИ ЧИНИИ ЦЕЛО време – ОД чување неделна храна подготвена за оброци и остатоци од вечера, до мешање состојки и пакување на ручекот, ова ќе бидат воздушните контејнери на кои ќе се свртите. Секогаш ќе имате еден во ротација при готвење. ↪ БЕЗБЕДЕН ЗА УПОТРЕБА СО ТОПЛА И ЛАДНА ХРАНА-Една од најголемите придобивки од складирањето храна и течности во стакло е тоа што не е непорозен. Нема да мора да се грижите дали храната, микробите, па дури и мирисите ќе навлезат во вашите стаклени чинии.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат