• Новак
СТЕРЛИНГ Печат ЦФ7000. 2500. 125. 300Х100 7000 Графоил Целосна Заптивка За Лице 2-1/2 Големина На Цевка, Дебелина 1/8, Класа На Притисок 300#, 2,88 ИД, Проширен Флексибилен Графит

СТЕРЛИНГ Печат ЦФ7000. 2500. 125. 300Х100 7000 Графоил Целосна Заптивка За Лице 2-1/2 Големина На Цевка, Дебелина 1/8, Класа На Притисок 300,

Rating 
DEN 206.24

Достапност
Достапно за нарачка

Ќе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка за инсталација на заптивка [1] исчистете ги и проверете ги прирабниците, површината или деловите што бараат заптивка. Исчистете ги или заменете ги завртките, навртките и подлошките. Подмачкајте ги завртките, конецот, навртките, подлошките и долната страна на главата со соединение базирано на графит. Се препорачуваат рамни подлошки за да се обезбеди рамномерна распределба на силата на завртките. Осигурајте се дека лубрикантот не заптива. Внимателно вметнете ја заптивката помеѓу површините за парење. Многу се препорачува употреба на клуч за вртежен момент. Ова обезбедува подолг живот и протекување на слободни перформанси. Без разлика дали е заптивка за автомобилска глава или заптивка за прирабница, таа треба да се врти. Направете четири рамномерни додавања за зголемување во секвенца од 12-6-3-9 часот. Соодветниот стрес на материјалот за заптивка што го користите е клучен за неговиот успех кој варира во зависност од избраниот материјал. Флексибилни графит главните атрибути : отпорност на топлина, оган, корозија и агресивни хемикалии направи тоа најстариот универзално применливи запечатување решение на пазарот денес Фунта Печат & Снабдување стил 7000 производи се обезбеди тесна печат по повтори изложеност на harshest средини Флексибилни графит постигнува оптимални резултати каде други материјали не успеваат да широк опсег на температури вклучувајќи минимум од [-400 Степени F (-240 Степени C), а максимум +850 Степени F (+454 Степени C), (во атмосферата)] [+1200 Степени F (+650 Степени C) до +5432 Степени F (+3000 Степени C) во континуирано намалување или инертен медиуми] печати лесно под умерена гром товари и го намалува заптивка штета во ракување и инсталација Хомогена графит листови се произведени од висока содржина на јаглерод (> 98%) природни графит Идеален материјал за запечатување апликации како прирабница дихтунзи и Вентил за полнење кутии Надворешни извршување тестови и одобренија • ROTT - собна температура стегање Тест (TTRL) • ARLA - Возраст релаксација истекување на Тест (TTRL) • капи - висока температура затегнувачка релаксација екран Тест • HOTT - висока температура стегање Тест Лесно ед, се сече, и формирани за широк спектар на апликации Супериорен печат способност под низок страната товари, висока површинска сообразност неправилности, неограничен рок на траење се неколку големи придобивки од стил 7000 флексибилни графит Стил 7000 елиминира потенцијал на течност од врзивно остатоци 7000 графит е мека и функционални (лесно да се намали и удар) ве молиме да се советува да се носат ракавици при ракување со овој производ, некои стилови со инсерти може да биде остар кога намалување Фунта Печат & Снабдување на њу џерси стил 7000 направени од прошири флексибилни графит имаат докажано својата долгорочна сигурност под екстремни услови на работење во текот на многу години, Додека одржување на ефикасен печат, Фунта Печат & Снабдување Стилови 7000, 7000 I & 7000 T изложба практично нема лази релаксација Како резултат на тоа, потребата за периодични гром затегнување е значително намалена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат