• Новак
Sabrent NVMe M. 2 SSD На PCIe X16/X8/X4 Картичка Со Алуминиумски Ладилник + M. 2 2280 SSD Ракетен Ладилник Во Сребро

Sabrent NVMe M. 2 SSD На PCIe X16/X8/X4 Картичка Со Алуминиумски Ладилник + M. 2 2280 SSD Ракетен Ладилник Во Сребро

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Вклучени завртки и шрафцигер Добитна комбинација на бакар и алуминиум за максимални перформанси. SSD автобуски интерфејс : NVMe (не е компатибилен СО SATA M. Вклучена е термичка лента, завртки и шрафцигер!. SSD фактор на форма : M. 2 M-Клуч (не е компатибилен Со B-Клуч SSD). Sabrent (EC PCIE) NVMe M. 2 SSD На Pcie X16/X8/X4 Картичка со алуминиумски ладилник е совршено решение за побрзи брзини на пренос! Карактеристики : Уживајте во екстремно брзите брзини на пренос преку PCIe ленти. SSD автобуски интерфејс : NVMe (не е компатибилен СО SATA M. SSD фактор на форма : M. 2 M Клуч (не е компатибилен Со B Клуч SSD). PCI Експрес Физички интерфејс : PCIe x16/x8/x4 слот. Логички Интерфејс / PCIe Ленти : X4. Компатибилни Големини : 2230 / 2242 / 2260 / 2280. ЗАБЕЛЕШКА : тоа нема да одговара на pcie x1 слот. Вклучени се сите потребни завртки. Системски барања : компјутер и БИОС (обично поставени НА AHCI) компатибилни со NVMe SSD преку PCIe ленти. Виндоус 7 Со Жешките Поправки На Мајкрософт за NVMe SSD. Виндоус 8 и погоре. Ако по инсталацијата добиете жолт извичник под Менаџерот на Уредот, можеби ќе треба да добиете дополнителен двигател од производителот на ВАШИОТ SSD.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат