• Новак
Истман 1/2 Инчен Фип Директно Гас Топчест Вентил Со Рачка Од 1/4 Вртење, Месинг Водовод Фитинг, 60009

Истман 1/2 Инчен Фип Директно Гас Топчест Вентил Со Рачка Од 1/4 Вртење, Месинг Водовод Фитинг, 60009

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

ВЕНТИЛ ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ НА ГАС : топчестиот вентил за гас со рачка за четвртина вртење е во линија за поврзување на две цевки што одат во иста насока ФУНКЦИОНАЛНОСТ : вентилот за исклучување на гасот е дизајниран за употреба со течен нафта, лп гас и воздушни мешавини до 175 ПСИ. ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : конекторот за вентил за топчести гасови има рачка од алуминиумска рачка со операција за вртење 1/4 за лесно вклучување и исклучување. ИЗДРЖЛИВ : гасните топчести вентили се составени од издржлив месинг материјал со големо влијание за долготрајни перформанси. СПЕЦИФИКАЦИИ : фитинзите на вентилите за топчести гасови се дизајнирани да издржат температурен опсег од 32 степени до 125 Степени F, и се сертифицирани од Канадската Асоцијација За Стандарди (АДС) за безбедност на производите. Опис на производот Поедноставете ги вашите проекти за водовод и подобрување на домот со конектори ЗА топчести вентили ЗА гас ЕЗ-ФЛО. Составен од тежок месинг за долготрајна сигурност, овој вентил за топчести гасови има рачка од алуминиумска рачка со операција за вртење 1/4 за лесно вклучување и исклучување и е во линија за поврзување на две цевки што одат во иста насока.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат