• Новак
ЗМАУТОПАРТС ЛЕД Црн/Чад Проектор Фарови Фарови со 6 Бели LED DRL Светла За 2014-2017 Тојота Тундра

ЗМАУТОПАРТС ЛЕД Црн/Чад Проектор Фарови Фарови со 6 Бели LED DRL Светла За 2014-2017 Тојота Тундра

Rating 
DEN 796.80

Достапност
Достапно за нарачка

Проектор стил Направено од сертифицирани производители, со материјал што ги исполнува или надминува барањата НА ОЕМ. Заменете ја и надградете ја вашата фабричка опрема за осветлување за стил и функционалност. Фаровите доаѓаат со Светилки H7 на ниски светла и H1 на долги светла. 30 Дена Политика За Враќање-Гаранција За Враќање На Парите. Пар НА ФАРОВИ и ЕДЕН ПАР НА DRL светла. За 2014-2017 Тојота Тундра*не се вклопуваат модели со фабрички LED DRL (Светло за Трчање) фарови**Моделите опремени со електронски систем за израмнување мора да го оневозможат за да работат правилно стил На Проектор Црн / Чад Нов Најнов LED Drl Дизајнрл Браник Светла Спецификација : Боја : Бела LEDDimension : 155mm(L) x 23mm(W) x 18mm(H)Напон : DC 12вработена струја : 0,11 Аколор Температура : 6000кпоќ : 0,06 W по ledbrightness : 70-90 lmwith заштита од обратен поларитет и заштита од отворено коло пар фарови И Пар Drl СВЕТЛА 100% Сосема Нов Во Поликарбонатни леќи со Тешка Кутија нуди супериорна ув заштита и висока отпорност на удар направен Од производител сертифициран од iso Користејќи материјали Што ГИ ИСПОЛНУВА Ое стандардинема Вклучена инструкција за инсталација, Се Препорачува Професионална Инсталацијаова е Резервен Производ за ЗАМЕНА И не е поврзан Со други брендови Или производители фаровите доаѓаат Со светилки h7 на ниски светла И H1 На Долги светла.

Спецификацијата

Color:
White LED
Dimension:
155mm(L) x 23mm(W) x 18mm(H)
Voltage:
DC 12V
Working current:
0.11A
Color temperature:
6000K
Power:
0.06W Per LED
Brightness:
70-90 LM
With reverse polarity protection and open circuit protection A pair of headlights and a pair of DRL lights 100% Brand new in boxHeavy duty polycarbonate lens offers superior UV protection and a high impact resistanceMade by an ISO certified manufacturer using materials that meets OE standardsNo installation instruction included, professional installation is recommendedThis is an aftermarket replacement product and not affiliated with any other brands or manufacturers:
Headlights come with H7 bulbs on low beams and H1 on high beams :

Со стоката дадена додека купуваат