• Новак
Клуни Од Горхам Стерлинг Сребрен Сладолед Парче Врежано Сечило ХХ КАКО 11 7/8

Клуни Од Горхам Стерлинг Сребрен Сладолед Парче Врежано Сечило ХХ КАКО 11 7/8

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Состав : Стерлинг Сребро Возраст : 1850-1899. Тип : Сервирање Парчиња. Клуни од Горхам академската природа во која дизајнерката Анони Хелер гледаше во минатото за инспирација, исто така, произлегува од движењето За Убави Уметности. Клуни го зема своето име и инспирација од вистинско место со историско значење. Ова е шема Со Повеќе Мотиви,именувана по градините околу Хотелот Де Клуни Во Париз, средновековна камена палата изградена Во Средниот Век во 1485 година во готски стил. Беше богато украсен и исполнет со колекции посветени на уметноста. Речиси два века, Горхам е водечки производител на врвно сребро, посветено на супериорен квалитет и изработка и иновативни дизајни.Прекрасно сребрено Парче Сладолед со димензии 11 7/8; Во моделот Клуни Од Горхам. Ова се одликува со неверојатен цветен мотив на шупливата рачка што води до убаво исечената област за сервирање на брит. Ова парче не е монограмирано и е во одлична состојба.Повеќе количини (од повеќето артикли) се на залиха.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат