• Новак
Синхроматско про transparentирно про transparentирно про transparentивост на водата во боја на д -р Мартин, 0,5 мл, кадмиум портокал

Синхроматско про transparentирно про transparentирно про transparentивост на водата во боја на д -р Мартин, 0,5 мл, кадмиум портокал

Rating 
DEN 111.84

Достапност
Достапно за нарачка

Кадмиум портокал (32) во стаклено шише 0, 5 мл со капнување Транспарентна боја на акварел за ретуширање, боење на рацете за фотографски трудови и филмови. Исто така добро за пенкало, четка и воздушна четка. Една од 38 уникатни бои. Направено во САД. Кадмиум портокал (32) во стаклено шише 0, 5 мл со капнување. Транспарентна боја на акварел за ретуширање, боење на рацете за фотографски трудови и филмови. Исто така добро за пенкало, четка и воздушна четка. Една од 38 уникатни бои. Направено во САД. Синхроматските про transparentирни бои на водата на д -р Мартин се лесни за ракување и даваат крајна транспарентност. Идеално за употреба во воздушни четки. Дизајнирано специјално за работа за која е потребна поголема транспарентност, како што се ретуширање, боење на рацете за фотографски трудови и филмови. Секоја течна боја доаѓа во икона 0. 5 мл (15 ml) стаклено шише со шишиња со сопствен очите. Како и сите бои на базата на боја на анилин, тие се бегалци кога се изложени на директна сончева светлина со текот на времето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат