• Новак
Пакет за затворање на итни случаи за затворање на итни случаи од 4, и 2 во 1 пригоден мини пиперки за лице и распрскувач на очите

Пакет за затворање на итни случаи за затворање на итни случаи од 4, и 2 во 1 пригоден мини пиперки за лице и распрскувач на очите

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

? 【Мора да имате во сите комплети за прва помош-погодно за итна заштита Бидете подготвени кога се случуваат несреќи - каде било и во кое било време. Брзите ленти за затворање на раните ви овозможуваат веднаш да се грижите за лацерации и мали намалувања. Зип -конците ве штитат вас и вашето семејство од оштетување на кожата. За лична употреба дома, работа, спорт : пешачење, кампување, риболов, лов, велосипедизам, готвење, одмор, комплет за автомобили, поправки на домови, градба. ? Тоа е 4 пати побрзо од добивањето традиционални шевови. Можете да ја прилагодите напнатоста на лентите за затворање на раните, исто така. Затворите за итни случаи може да се затегнат со употреба на 4 прилагодливи затворања, е дозволено да се прилагоди и прилагодува напнатоста низ должината на раната, така што корисниците можат прецизно да контролираат како ја затвораат раната. Еден уред за затворање може да затвори рана од приближно 3 инчи. ? 【Безбедно за сите возрасти】 Овие патенти завои обезбедуваат безбедност и заштита кога се користат на вашата кожа во случај на вонредна состојба. (Ве молиме, обидете се да не дозволите раната да влезе во контакт со вода!) Овозможува подобра заштита на раните отколку завои од пеперутка и лепила. Во споредба со традиционалното шиење, нашето затворање на раните е потребно за бод, лесно и безболно за употреба. Ефективно помага да се намали ризикот од инфекција, секундарна траума и лузни, ја подобрува брзината на закрепнување и да се намали лузни. ? Професионална нано-јонска пароброд-технологија за атомизација на нано, ја продира поефикасно кожата, а преносен дизајн е погоден за носење. Нашиот нано господар на лицето се користи за грижа на лицето, телото, косата и друга позиција. Совршено за одржување на лицето хидрирано и здраво. ? Лесно за носење - со едноставен, компактен дизајн, можете да го земете целиот овој нано господар на лицето каде било. Паробродот за лице е лесен, компактен и погоден за патување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат