• Новак
Тежини за калибрација Huanyu Постави F1 одделение 304 дигитална челик дигитална скала за калибрација на тегови, комплет за тегови, 12 парчиња 1mg-500mg

Тежини за калибрација Huanyu Постави F1 одделение 304 дигитална челик дигитална скала за калибрација на тегови, комплет за тегови,

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

【Опсег : : 1mg-500mg , 12 парчиња/сет (1mg 2mg 2mg 5mg 10mg 20mg 20mg 50mg 100mg 200mg 200mg 500mg 【Материјал : 】 304 Не'рѓосувачки челик 1 CR18 NI9 TI Магнетна подложност : ≤0.05 густина : 7,85g / cm³. 【Прецизност : 】 Ф1 класа, погодна за калибрирање на електронска рамнотежа од 0,01g-0,001g, што се користи за прилики со голема прецизност, водоотпорни и антикорозивни барања, како што се фармацевтска индустрија, лабораториски, научни истражувања, итн. Тежина, користете специјална четка за чистење и крпа за да ја исчистите нечистотијата и другите дамки на површината на тежината. 【Белешка 2 : 】 Не ја допирајте тежината директно со рака. Кога користите тегови, ве молиме облечете специјални нараквици и користете специјални алатки за да ги зафатите тежините. Huanyu Технички податоци за податоци : Ф1 Густина на класата : 7,85g / cm3 Подложност : 0,05 Опис на производот 1mg-500mg : (1mg 2mg 2mg 5mg 10mg 20mg 20mg 50mg 100mg 200mg 200mg 500mg).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат