• Новак
Декорации за забави на забавата Еид Мубарак Рамадан Мубарак Фотографија Банер Муслимански украс Еид ал-Фитр Фестивал на култура знак Студио Банер декорација

Декорации за забави на забавата Еид Мубарак Рамадан Мубарак Фотографија Банер Муслимански украс Еид ал-Фитр Фестивал на култура знак Студио Банер

Rating 
DEN 159.84

Достапност
Достапно за нарачка

Голема големина : (ширина по висина) - (120 x 20 in) Она што ќе го добиете : Еден пакет Еид Мубарак Банер со долга лента за да се обеси лесно, оваа позадина на Рамазан Мубарак е отпечатена муслимански елементи на црвена позадина. Премиум квалитет : Банерот „Еид Мубарак“ е изработен од полиестерска ткаенина со голема количина, која е трајна, сигурна и цврста, не е лесна за бледнее и оштетување, има мали дупки во четирите агли на транспарентот, користете ја лентата за појавување за да виси Банер, лесен за ракување. Повеќекратни намени : Може да се користи како забава Рамазан Мубарак, може да се обеси и во спалната соба како wallидна декорација, исто така може да се обеси на отворено како позадина на фотографијата, а може да се користи и како чаршав. Само закачете го на предниот таван, на вратата, прозорецот, сводот или дворот. После употребата, можете да го преклопите на лесно складирање за следниот пат. Голема големина : (ширина по висина) - (120 x 20 in). Она што ќе го добиете : Еден пакет Еид Мубарак Банер со долга лента за да се обеси лесно, оваа позадина на Рамазан Мубарак е отпечатена муслимански елементи на црвена позадина. Премиум квалитет : Банерот „Еид Мубарак“ е изработен од полиестерска ткаенина со голема количина, која е трајна, сигурна и цврста, не е лесна за бледнее и оштетување, има мали дупки во четирите агли на транспарентот, користете ја лентата за појавување за да виси Банер, лесен за ракување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат