• Новак
Полнач за батерии со двојна камера Бевик MH-26 за Nikon D5 D4 D4S EN-EL18 EN-EL4A EL4 CANON 1D IV 1DS III LP-E19 LP-E4 LP-E4N

Полнач за батерии со двојна камера Бевик MH-26 за Nikon D5 D4 D4S EN-EL18 EN-EL4A EL4 CANON 1D IV 1DS III LP-E19 LP-E4 LP-E4N

Rating 
DEN 351.84

Достапност
Достапно за нарачка

Fit For : Nikon EN-EL18 EN-EL4 A EL4 CANON LP-E4 / LP-E4 N / LP-E19 NIKON D5 D4 S D4 D3 S D3 X D3 CANON EOS-1 D X / 1 DS MARK III / 1 D MARK IV / 1 D MARK III Fit For : Nikon EN-EL18 EN-EL4 A EL4 CANON LP-E4 / LP-E4 N / LP-E19 NIKON D5 D4 S D4 D3 S D3 X D3 CANON EOS-1 D X / 1 DS MARK III / 1 D MARK IV / 1 D MARK III. MH-26 Двојна секвенцијална брза полнач за Nikon EN-EL18 EN-EL4 EL4 A CANON LP-E4/LP-E4 N/LP-E19 батерија ефикасна, еколошка, заштеда на енергија. Вграден краток спој, заштита на батеријата за преоптоварување, IC, високо безбедно полнење на покачување на индикаторот LED, светло трепкање, целосно наполнет ќе се сврти кон зелената ЛЕР. Може да наплати две батерии, според нарачката што се вчита на полнење, користете ја калибрацијата може поточно да ја измерите моќноста на батеријата, така што да се обезбеди поточен приказ на нивото на батеријата. Спецификација : Влезен напон на AC : AC 100 V-AC 240 V Фреквенција : 50/60 Hz Излезна моќност : 25-30 VA Напон на не-оптоварување : DC 12.75 V) ПРОДАВНА СТРАНА : 1.2a Струја за полнење : 1.2 A Поставете за : Nikon EN-EL18 EN-EL4 Canon LP-E4/E4 N/E19 Димензија на батеријата : 154x80x41mm Тежина : 380 G Компатибилни производи : Nikon D5/D4 S/D4/D3 S/D3 X/D3 Canon EOS-1 DX/1 DS Mark III/1 D Mark IV /1dmark III Применлива батерија : Nikon EN-EL4 A/EN-EL4 (треба да биде опремен со BT-A10) Канонот LP-E4/E4 N/E19 литиум јонска батерија што може да се полни (треба да биде опремена со BT-A20) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) 25) ℃ Опкружувањето ќе биде целосна батерија на батеријата е околу времето : EN-EL18 (2 часа 20 минути) EN-EL4 A (2 часа 55 минути) EN-EL4 (2 часа 15 минути.

Спецификацијата

The AC input Voltage:
AC 100V-AC 240V
Frequency:
50/60HZ
Output Power:
25-30VA
The No-load Voltage:
DC 12.6V(12.45-12.75V) Output Current
Fit For:
Nikon EN-EL18 EN-EL4 Canon LP-E4/E4N/E19 Battery
Dimension:
154x80x41mm
Weight:
380g
Compatible products:
Nikon D5/D4S/ D4/D3S/D3X/D3
Canon EOS-1DX/1Ds Mark III /1D Mark IV/1DMark III :
Applicable battery:
nikon en-el4a/en-el4(it needs to be equipped with BT-A10) :
The Canon lp-e4/e4n/e19 lithium ion rechargeable battery (it needs to be equipped with BT-A20):
25 ℃ environment will be a full battery of battery is about the time:
EN-EL18(2 hours 20 minutes):
EN-EL4A( 2 hours 55 minutes) :
EN - EL4(2 hours 15 minutes.) :
the internal temperature of the battery will be increased during the use of the battery, especially in the high temperature environment. If the battery is charged at high temperature, it may not be able to charge or be fully charged.. Please wait for the battery to cool before charging.:
When recharge the battery, environmental temperature should be between 0 ℃ to 40 ℃:
Charging method:
Insert the plug into the electrical socket, all the lights are still out..When the battery is fully loaded, the battery begins to charge Indicator light flashing. :
Package included:
1 x Dual Battery Charger :
2 x Battery Adapter (BA-T10 And BA-T20) :
1 x Charger Cable (US Plug) :

Со стоката дадена додека купуваат