• Новак
Тестер за водоотпорен мерач на водоотпорен мерач на вода тестер за монитор за квалитет

Тестер за водоотпорен мерач на водоотпорен мерач на вода тестер за монитор за квалитет

Rating 
DEN 476.80

Достапност
Достапно за нарачка

Оксидациско-намалување на потенцијалот ОРП е кратенка што претставува потенцијал за оксидација на растворот Вредноста на ORP е мерка на можноста на растворот на редокс, единицата е MV. ОРП -метарски тест решение Редокс потенцијал на специјална опрема. Инструментот го опфаќа водоотпорен дизајн, водоотпорен рејтинг на IP55. Електродата може да се замени. Со функција за заклучување на податоците за да се олесни мерењето и снимањето на зачуваните податоци , негативен потенцијал (O. Воведувањето на напредна технологија и увезените компоненти, во голема мерка намалување на волуменот, ги намалуваат трошоците, го одржуваат оригиналниот квалитет, така што употребата на ОРП се здоби со популарност. Погоден за функционален прочистувач на вода за енергија и негативни потенцијални енергетски чаши и други потреби за одредување на вредноста на негативниот потенцијал. Главните технички индикатори : Опсег на опсег на мерење : 0 ~ ± 1999mg/LMV Резолуција на резолуција : 1 MV Точност : Точност : ± 5 MV напон батерија : 4 * 1,5 (батерии AG-13) Не е вклучена температурна температура Температура на работење : 0 C ~ 50 CCCORECTION CALIBRATION : 1 точка Димензии на волуменот на калибрација : 188мм * 35мм * 35мм тежина Тежина : 118g Постапка : 1. Извадете го заштитниот капак. Допрете го прекинувачот "Вклучено / Исклучено", моќност. Ставете ја електродата во тест растворот и нежно тресете се додека не се појави шоуто, прочитајте ја вредноста на дисплејот е стабилна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат