• Новак
NCAA Classic Mom, Team Color Tilt, колеџ, Универзитет

NCAA Classic Mom, Team Color Tilt, колеџ, Универзитет

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

90% памук, 10% полиестер Повлечете го затворањето. Ексклузивна маица од подземно печатење, печатена и дизајнирана во САД. Унисекс одговара што е совршено за мажи и жени. Одличен додаток на секоја гардероба. Официјално лиценцираните производи вклучуваат официјална UGP и колеџ лиценцирана ознака или налепница на холограм. Покажете ја вашата гордост на Батлер во оваа одлична лиценцирана маица!. Машината со високо квалитетни отпечатоци (предлагаме да се измиете внатре за подолг принт). Без разлика дали се затегнувате на фудбалски натпревар во Батлер, или на трибините кои навиваат на кошаркарскиот тим на Булдогс. Покажете ја вашата гордост на батлерот во оваа мета. Одлично за Божиќни подароци, родендени или само за да се однесувате кон одлична графичка мета. Меки ткаенини отпечатени на тешка памучна маичка-5,3-6,0 мл., Пред-смарт 100% памук. Хедер и неонски бои се 50/50 памук/полиестер, антички бои на Хедер и Спорт Греј се 90/10 памук/полиестер, пепел е 99/1 памук/полиестер. Загарантирана 100% гаранција за задоволство, достапна во S - 3 XL, оваа мета работи точно на големината и е пред -смарт.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат