• Новак
Есенцијално масло од цимет цимет - чисто и природно - премиум терапевтско одделение есенцијално масло за дифузер и ароматерапија - 0,33 fl Oz - Пакет од 2

Есенцијално масло од цимет цимет - чисто и природно - премиум терапевтско одделение есенцијално масло за дифузер и ароматерапија

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

100% чисто и природно масло од цимет - масла за мешавини за занаетчиство се токму тоа! Многу масла што се продаваат го прават тоа тврдење, но всушност се направени од природни изолати и мешавини Секое есенцијално масло е тестирано од независна лабораторија, поради што секое шише доаѓа со квалитетна гаранција. Премиум терапевтско одделение и квалитет на премиум - Сите мешавини на рачно занаети есенцијални масла се тестираат од независна лабораторија за да се тестира ефикасноста на секое масло. Секое масло е тестирано за своите состојки, како и нема полнила, адитиви и да биде неразредена. Високо квалитетно стакло шише - Нашето есенцијално масло доаѓа во килибарско стакло шише за да ги задржи УВ зраците и да го заштити маслото од сончева светлина. Има вграден капнувач за контрола на протокот и да добие точна количина на нафта без никаков отпад. Маслото од цимет добро се меша со - кедарско дрво, каранфилче, франксинца, лаванда, лимон, ванила и Иланг Иланг.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат