• Новак
Мистични моменти | Органско есенцијално масло од кршливост - 100мл - чисто

Мистични моменти | Органско есенцијално масло од кршливост - 100мл - чисто

Rating 
DEN 1263.20

Достапност
Достапно за нарачка

Френсинсенс органско есенцијално масло - 100мл - 100% чисто Ботаничко име : Босвелија Серата. Сертифициран органски 100% чист. Сила на арома : Френсинсе има дрвена, зачинета, прогонувачки мирис. Тоа е малку камфорично, но се смета за попријатен. Засади : Дрвото Френсинце потекнува од Блискиот исток и е мало со изобилство на лисја од врвови. Цветовите се бели или бледо розови. Френсинсенс органско есенцијално масло - 100мл - 100% чисто. Ботаничко име : Босвелија Серата. Сертифициран органски 100% чист. Сила на арома : Френсинсе има дрвена, зачинета, прогонувачки мирис. Тоа е малку камфорично, но се смета за попријатен. Засади : Дрвото Френсинце потекнува од Блискиот исток и е мало со изобилство на лисја од врвови. Цветовите се бели или бледо розови. Френсинсенс органско есенцијално масло 100мл Ботаничко име : Босвелија Серрата растително Дел : Метод на екстракција на смола : Опис на пареата : Дрвото Френсинцес потекнува од Блискиот исток и е мало со изобилство на лисја од врвови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат