• Новак
Тркалезен прав пука со држач, Anggrek 2 парчиња сунѓер ултра меко влажно суво преносно задебелување Добра еластичност Притиснато во прав со шминка за шминка за шминка

Тркалезен прав пука со држач, Anggrek 2 парчиња сунѓер ултра меко влажно суво преносно задебелување Добра еластичност Притиснато во прав со шминка

Rating 
DEN 116.64

Достапност
Достапно за нарачка

Научен дизајн : Врвот на врвот е дизајниран да нанесе шминка околу очите и носот, земајќи ги предвид сите агли на лицето, а заоблениот крај е дизајниран да примени шминка брзо на големите области на лицето, создавајќи изглед Ситна и мека : Употребата на структура на полимерни материјали за микро -пори од пена, површината е во ред и меко задебелување, така што вашата шминка повеќе ќе лаже. Добра еластичност : Кога ќе го користите за нежно да притиснете или сончате, ќе ја собере текстурата на кожата полесно и целокупниот изглед на шминката ќе биде потенка. Погодно за луѓе : Оваа мафта е совршена за почетниците да им помогнат да ја контролираат количината на совршено за поласкав изглед. Навлажнето со вода пред употреба, може да опфати несовршености дури и повеќе. Материјал за сунѓер : пуфри во прав за прав во прав направени од задебелена сунѓер материјал, мек и пријателски за кожата, удобно на допир, за да ви помогне брзо и ефикасно да нанесете шминка. Ситна и мека : Употребата на структура на полимерни материјали за микро -пори од пена, површината е во ред и меко задебелување, така што вашата шминка повеќе лај. Погоден за луѓе : Оваа мафта е совршена за почетници, помагајќи им да совршено ја контролираат количината на позлатен изглед. Добра еластичност : Кога ќе го користите за нежно да притиснете или сончате, ќе ја собере текстурата на кожата полесно и целокупниот изглед на шминката ќе биде потенка.

Спецификацијата

Item Type:
Powder Puff
Material:
Sponge
Quantity:
2pcs
Top Tip:
For the eye area and nose and other details of makeup, taking into account all corners of the face
The End of the Curve:
For large areas of the face fast makeup, to create the perfect makeup
Size:
Approx. 70 x 75mm / 2.8 x 3in
PackageList:
2 x Powder Puff:
1 x Box:

Со стоката дадена додека купуваат