• Новак
Rifny 1,5lb природен црн груб песок камен, декорација риба резервоар чакал црн аквариум чакал, растителна вазна полнење затворен декорација и сукуленти Бонсаи

Rifny 1,5lb природен црн груб песок камен, декорација риба резервоар чакал црн аквариум чакал, растителна вазна полнење затворен декорација

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Достапно за нарачка

✔ 【Мулти употреба】 Идеален избор за кондензирани растенија, цветни аранжмани, вазни полнила, терариуми и песок за украси на аквариум ✔ 【Материјал】 Чист природен песок и камен. Висока цврстина, отпорност на абразија, отпорност на висока температура, долготрајна боја. Нема загадување и нема чуден мирис. Може да се користи како врвен облекување за да се стабилизира растенијата. Со може да се меша и со почвата за да се подобри пропустливоста на почвата и дренажата. ✔ 【Големина】 1,5lb/торба, дијаметарот на честичките е помеѓу 0,1-0,2инч. Честичките се мали, но имаат униформа текстура. Црната сјајна површина може да ја одразува сончевата светлина, да ја прави градинарската уметност поживописна и поубава. Тоа е многу погодно за создавање микро пејзажи во кондензии, аквариум украси, стаклени контејнери, градини, итн. и измет од риби во водата за да се одржи санитацијата на околината на резервоарот за риби. Покрај тоа, површината на песочник е мазна и отпорна на абење, така што е лесно да се замени и чисти секој ден, така што може да се користи постојано. ✔ 【Топол потсетник】 Бидејќи е малку валкано од природен чакал, ве молиме исчистете ја прашината на овие камења пред да го користите. Почитувани клиенти, ве молиме слободно контактирајте не ако имате какви било прашања по купувањето. Ние ќе одговориме на вашите прашања што е можно поскоро. Ви посакувам среќен шопинг!. ✔ 【Мулти употреба】 Идеален избор за кондензирани растенија, цветни аранжмани, вазни полнила, терариуми и песок за украси на аквариум. ✔ 【Материјал】 Чист природен песок и камен. Висока цврстина, отпорност на абразија, отпорност на висока температура, долготрајна боја. Нема загадување и нема чуден мирис. Може да се користи како врвен облекување за да се стабилизира растенијата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат