• Новак
ZYM119 5PCS/LOT CJMCU-1080P HDC1080 Circuit Sensoul Sensor Circuit Ciluut Proviuce Tempual и влажност

ZYM119 5PCS/LOT CJMCU-1080P HDC1080 Circuit Sensoul Sensor Circuit Ciluut Proviuce Tempual и влажност

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Сигурен и погоден за широк спектар на употреба Висока ефикасност на конверзија, едноставна работа за регулирање. HDC1080 е сензор за дигитална влажност со интегриран сензор за температура кој обезбедува одлична точност за мерење при многу мала моќност. HDC1080 работи преку широк опсег на снабдување и е ниска цена ,. Алтернатива за ниска моќност на конкурентни решенија во широк спектар на вообичаени апликации. Сензорите за влажност и температура се фабрички калибрирани. Феатура : Релативна точност на влажноста ± 2% (типична) точност на температурата ± 0,2 ° C (типична) Одлична стабилност при висока влажност14 резолуција за мерење на мерење на бит100 NA режим на спиење Тековна струја на снабдување со струја : 710 NA @ 1 SPS, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11, 11 bit RH Measurement1.3 µA @ 1sps, 11 bit RH and Temperature Measurement Supply Voltage 2.5 VSmall 3 mm × 3 mm Device Footprint I2 C Interface Applications : HVACSmart Thermostats and Room Monitors White Goods Printers Handheld Meters Medical Devices Wireless Sensor (TIDA : 00374, 00484, 00524) Diagram : Вклучен пакет : модул за сензор за температура и влажност 5 x.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат