• Новак
52мм-58мм засилување на прстенот за филтри за филтрирање на сите брендови Ø52mm леќи до Ø58mm UV ND CPL CAMERATE FILTER.SADE OF CNC MECHINED.

52мм-58мм засилување на прстенот за филтри за филтрирање на сите брендови Ø52mm леќи до Ø58mm UV ND CPL CAMERATE FILTER.SADE

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

【1】 Направено од ЦПУ Производство на овој засилен прстен со и потоа нанесете мат црна електропланирана завршница, која издржува корозија и други абразивни елементи што често се среќаваат во фотографијата на отворено 【2】 Filters Ring, може да се монтира на предниот дел на леќите за да се постигне различен дијаметар Споделете го истиот филтер за дијаметар на леќи, аспираторот за леќи, дополнителни леќи и други додатоци. Целта е да се зголеми дијаметарот на леќите. Разменете го филтерот или Адаптер или леќа или друга големина од 52мм до 58мм. 【3】 Компатибилно за : На страната на леќите : 52мм (сите брендови Ø52mm), на страната на низата на филтерот : 58мм (сите брендови Ø58mm). Известете ја да нарачате точна големина инаку нема да одговара на вашите леќи. 【4】 Првиот број на адаптерски прстен е секогаш големината на низата на леќи, вториот број е големината на филтерот на додатокот. Доколку првиот број е поголем, тоа е чекор надолу, што е прстен за чекор напред? Чекор нагоре Прстените, познати и како адаптерски прстени, ви овозможуваат да користите филтри и додатоци кои не се со иста големина како леќите на вашите фотоапарати. 【ЗАБЕЛЕШКА】 Зошто изберете Beizmei Brand? Професионален производител на додатоци за камера.Дадициран за да обезбедите производи со висок квалитет и добра цена. Изработено на метални прстени за запечатување, многу построги.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат