• Новак
Алфа ПТ секач 14 суво сечење турбо сечило LT14A+

Алфа ПТ секач 14 суво сечење турбо сечило LT14A+

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

Најдобро суво сечење турбо сечило на пазарот Одговара на повеќето пили за уривање на гас. Совршено за порцелански плочки за павер. Препорачано за плочки за уредување. 6мм висок дијамантски слој за долг живот. Специјалниот дијамантски слој на турбо раб, синтеруван директно на челичното јадро. Дебелина од 2,8 мм 1 ", 7/8", дебела 20мм Арбор 2,8 мм. Најдобро суво сечење турбо сечило на пазарот. Одговара на повеќето пили за уривање на гас. Совршено за порцелански плочки за павер. Препорачано за плочки за уредување. 6мм висок дијамантски слој за долг живот. Специјалниот дијамантски слој на турбо раб, синтеруван директно на челичното јадро. Дебелина од 2,8 мм 1 ", 7/8", дебела 20мм Арбор 2,8 мм. Сечилото на секачот PT, дизајниран да ги намали порцеланските плочки за павери, со минимално чистење на работ, користејќи пила за уривање на гас. Кога изведувачот на хард -капеција инсталира павер плочки за области за живеење на отворено, техниката за инсталација е иста како и другите плочки. Како и да е, тие инсталираат павер плочки за патеките, базените и џакузи, каде има многу заоблени линии. ПТ секачот може да ја подобри продуктивноста со тоа што ќе им дозволи да ги инсталираат плочките за павери за да ја покриваат посакуваната област, а потоа да ја обележат линијата за намалување, да го намалат, да го намалат и да ослободат за брз и ефикасен проект. Обично, монтери за плочки се навикнати да го исечат секое парче до големина, а потоа да го инсталираат парчето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат