• Новак
Њупорт Сврзувачки елементи 1 инчен х 2-1/4 инчен Шестоаголен Капак Завртка Одделение 5 Цинк Обложен Челик Направен Во САД, 1-8 х 2 1/4 Хексадецимален Болт/Груб Конец/Целос

Њупорт Сврзувачки елементи 1 инчен х 2-1/4 инчен Шестоаголен Капак Завртка Одделение 5 Цинк Обложен Челик Направен Во САД, 1-8 х 2 1/4

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Достапно за нарачка

Одделение 5 Челик Груб Конец / Целосно Навој. Изработени од среден јаглероден челик. Ќе забележите дека тоа е шестоаголна глава површината е мазна без ознаки. Цврстина на истегнување : 120.000 psi 1/4 преку 1 инчен дијаманти, сите должини) - 105. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). Одделение 5 Челик. Груб Конец / Целосно Навој. Изработени од среден јаглероден челик. Ќе забележите дека тоа е шестоаголна глава површината е мазна без ознаки. Цврстина на истегнување : 120.000 psi 1/4 преку 1 инчен дијаманти, сите должини) - 105. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). При изборот на навртка што ќе се користи за оценета шестоаголна завртка, имајте на ум дека навртката треба да има иста оценка како завртката/завртката. На Пример, Шестоаголната Завртка Од 5 Степен треба да користи само шестоаголна навртка од 5 Степен.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат