• Новак
Комплет за дигитализација на филмот JJC ES-2 за негативно копирање и претвора 35мм филм и слајдови во дигитални датотеки Фотографија, одговара на камерата со избрани м?

Комплет за дигитализација на филмот JJC ES-2 за негативно копирање и претвора 35мм филм и слајдови во дигитални датотеки Фотографија,

Rating 
DEN 1119.84

Достапност
Достапно за нарачка

Комплетот за дигитализација на филмот JJC е специјално дизајниран за негативно копирање и го претвора филмот во дигитални датотекиcompatile со слајдови од 35мм и филмски негативи. Комплетот вклучува 5 адаптерски прстени, кои можат да се прилагодат на различни брендови на макро леќи со камера, како на пример за Canon RF 100mm f/2.8 L макро е USM леќи, EF-S 60mm f/2.8 USM, за Nikon Nikkor Z Mc 50mm f f /2.8 Макро леќи и Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S леќи, за Sony Fe 50mm f/2.8 макро леќи и многу повеќе. Лесен за инсталирање. Само инсталирајте ја поставката на леќите и вметнете го држачот на филмот/слајдот во предниот крај, можете да земате негативни филмови и слајдови постојано, директно да го вратите негативниот филм на дигитални фотографии и да ја реализирате дигитализацијата на негативниот филм. Аголот на гледање и навалување може да се прилагоди со употреба на прстенот за прилагодување на аголот на преглед на барел. Овој комплет е особено добро прилагоден за камерата Nikon D850 заради неговиот посветен режим на негативен дигитализатор и можноста автоматски да ги обрати боите во камерата за да го забрза процесот на дигитализација. Пакет вклучува : адаптер за барел 1 x, адаптери за леќи од 4 x, држач за негативни филмови од 1 x 35mm, држач за слајдови од 1х 35мм. Комплетот за дигитализација на филмот JJC е специјално дизајниран за негативно копирање и го претвора филмот во дигитални датотеки.compatile со слајдови од 35мм и филмски негативи. Комплетот вклучува 5 адаптерски прстени, кои можат да се прилагодат на различни брендови на макро леќи со камера, како на пример за Canon RF 100mm f/2.8 L макро е USM леќи, EF-S 60mm f/2.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат