• Новак
3М 5558 8 x 36yd Бел полиестер/хартија/акрилна лепило ултра тенка вода лента за контакт со контакт, дебелина од 0,006, должина од 36 години, ширина од 8

3М 5558 8 x 36yd Бел полиестер/хартија/акрилна лепило ултра тенка вода лента за контакт со контакт, дебелина од 0,006, должина од 36 години,

Rating 
DEN 1007.68

Достапност
Достапно за нарачка

Се користи за да се означи контакт со вода, промени од бело во црвено кога се контактираат со вода Врвниот филмски слој може да се печати со термички трансфер, флексографски и методи за печатење на екран. Издржува стареење на топлина и влажност без да се наведува контакт со вода. Одлично сврзување со широк спектар на подлоги. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. Се користи за да се означи контакт со вода, промени од бело во црвено кога се контактираат со вода. Врвниот филмски слој може да се печати со термички трансфер, флексографски и методи за печатење на екран. Издржува стареење на топлина и влажност без да се наведува контакт со вода. Одлично сврзување со широк спектар на подлоги. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат