• Новак
Филект ДЦ 24В 5Н Притисни Повлече Тип Електромагнет, 1А 6В 10мм Мозочен Удар Отворена Рамка Електромагнет Линеарно Движење, ЏФ-0730Б-6В

Филект ДЦ 24В 5Н Притисни Повлече Тип Електромагнет, 1А 6В 10мм Мозочен Удар Отворена Рамка Електромагнет Линеарно Движење, ЏФ-0730Б-6В

Rating 
DEN 142.24

Достапност
Достапно за нарачка

●Димензија € - 14 x 17 x 30mm/0,55" x 0,66" x 1,18"(L*W*H); Напон : 6 V ;Струја : 1 A ; Сила : 5 N; Мозочен Удар : 10mm / 0,39 инчи; Модел : JF-0730 B-6 V € Добар дизајн q - Тип на влечење со Притискање, линеарно движење, тип на рамка, враќање на пружината на клипот, Мало триење за да се обезбеди висока ефикасност и продолжување на животот, 6v dc електромагнет електромагнет. ①Предности-Електромагнетот Со Електромагнет има едноставна структура, мал волумен, висока сила на адсорпција.бакар серпентина внатре, има добра температурна стабилност и изолација, висока електрична спроводливост. +Апликација-електромагнет со ЕЛЕКТРОМАГНЕТ DC 6 V широко користен во автомати, транспортна опрема, апарати за домаќинство во канцелариски објект, механичка итн машина за игри,машина за Сортирање,брава за автоматска врата итн. `+Забележано-како активирачки елемент на опрема за автоматизација, бидејќи струјата е голема, единствениот циклус не може да се електрифицира долго време, најдобро време на работа е за 30 секунди. ●Димензија € - 14 x 17 x 30mm/0,55" x 0,66" x 1,18"(L*W*H); Напон : 6 V ;Струја : 1 A ; Сила : 5 N; Мозочен Удар : 10mm / 0,39 инчи; Модел : JF-0730 B-6 V. € Добар дизајн q - Тип на влечење со Притискање, линеарно движење, тип на рамка, враќање на пружината на клипот, Мало триење за да се обезбеди висока ефикасност и продолжување на животот, 6v dc електромагнет електромагнет. ①Предности-Електромагнетот Со Електромагнет има едноставна структура, мал волумен, висока сила на адсорпција.бакар серпентина внатре, има добра температурна стабилност и изолација, висока електрична спроводливост. +Апликација-електромагнет со ЕЛЕКТРОМАГНЕТ DC 6 V широко користен во автомати, транспортна опрема, апарати за домаќинство во канцелариски објект, механичка итн машина за игри,машина за Сортирање,брава за автоматска врата итн. `+Забележано-како активирачки елемент на опрема за автоматизација, бидејќи струјата е голема, единствениот циклус не може да се електрифицира долго време, најдобро време на работа е за 30 секунди. Притисни Повлечете Електромагнет Карактеристики : 1. Лесно се поправа и поврзува товарот 2. Зголемувањето на температурата е стабилно, што може да го продолжи животниот век на производот и да обезбеди добри перформанси 3. Е-бравата и гумената заптивка прават електромагнетниот вентил да работи тивко 4.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат