• Новак
Хобоничи 2022 недели Бои/Светло Црвена Неделна Тетратка

Хобоничи 2022 недели Бои/Светло Црвена Неделна Тетратка

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

Ова Неделно издание Hobonichi Techo е тенок и приближно со големина на долг паричник, што го олеснува вклопувањето во торба или џеб од костум Главниот распоред на книгата се состои од неделен календар на левата страница и празна графичка хартија на десната страница. Секое неделно ширење го содржи и карактеристичниот цитат На Хобоничи На Јапонски јазик на дното на страницата. Иако тенок на прв поглед, книгата има 71 меморандумски страници со графикони за земање белешки на крајот од книгата. [Совршена хартија за планер] тенката, лесна хартија, наречена Речна хартија Томое, е силна и отпорна на крварење ― идеален избор за планер. Неделите содржат варијанта на хартија во крем боја која е лесна за очите кога се користи на отворено. [Графичка Големина На Хартија] 3,55 мм [Почеток на Неделата] понеделник [Годишен Календар]2021, 2022, 2023 [Годишен Индекс]Јануари. 2022 (2 страници) Месечен Календар. 2023 (32 страници) [Дневни Цитати] една неделно (Јапонски) [Неделен Календар] Ноември. 29, 2021-Јануари. 1, 2023 (114 страници) *сите неделни страници вклучуваат цитати. [Графичка Хартија] 71 страници [Информативни Страници] Стенографска Белешка / Графичка Хартија / Користење На Вообичаени Ставки За Мерење На Големината / Моите 100 / Соларни Термини / Идеи За Употреба / Истегнувања За Длабок Сон / Подготвеност За Итни Случаи / Табела За Возраст / Табела За Конверзија / максимално искористување На Хобоничи / Список Со Контакти / Personal Белешки [Наведени Информации] Недела во годината / Рокујо / соларни термини / Јапонски празници / месечина фаза (неделните страници ја вклучуваат секоја фаза месечните календари вклучуваат само полна И Млада Месечина. [Големина] W : 95 x H : 186 x : 10 mm / W : 3.4 " *Спецификациите може малку да се разликуваат [Тежина] Прибл. 130 гр [Главен материјал] Вискоза, хартија. Ова Неделно издание Hobonichi Techo е тенок и приближно со големина на долг паричник, што го олеснува вклопувањето во торба или џеб од костум. Главниот распоред на книгата се состои од неделен календар на левата страница и празна графичка хартија на десната страница. Секое неделно ширење го содржи и карактеристичниот цитат На Хобоничи На Јапонски јазик на дното на страницата. Иако тенок на прв поглед, книгата има 71 меморандумски страници со графикони за земање белешки на крајот од книгата. [Совршена хартија за планер] тенката, лесна хартија, наречена Речна хартија Томое, е силна и отпорна на крварење ― идеален избор за планер.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат