• Новак
Сони Алфа А700 12.24 Пратеник Дигитална SLR Камера

Сони Алфа А700 12.24 Пратеник Дигитална SLR Камера

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

1224-мегапикселен exmor cmos сензор доловува доволно детали за отпечатоци со големина на постер. Само телото; леќите се продаваат одделно. Стабилизација на сликата во камерата и системи за вибрации против прашина; Систем За Автоматско Фокусирање Со Почеток На Очите. 3-инчен лцд-дисплеј; систем за автоматско фокусирање од 11 точки; 40-сегментно мерење на саќе со повеќе модели. Напојува со литиум-јонска батерија; складира слики на картички CF I/II и Мемориски Стап Дуо/Про Дуо. Опис на производот Sony Alpha A700 12.24 ПРАТЕНИК Дигитален SLR Камера-Тело Само од Производителот единствена комбинација на врвен квалитет на сликата, брз одговор, креативно снимање и сензационално гледање го прават sony alpha 700 DSLR супериорна вредност за сериозните фото ентузијасти. Неговиот ново дизајниран сензор За слики Exmor CMOS доловува резолуција од 12,24 мегапиксели со откажување на бучава на чип пред и по Конверзија A/D. Напредните карактеристики на изведбата вклучуваат континуирано снимање со 5 фрејмови во секунда, систем со двоен крст ОД 11 точки СО сензор f2.8 за зголемена прецизност и систем за стабилизација на сликата Со супер Стабилна Слика во камерата што работи за да се минимизира замаглувањето со секоја леќа што ја користите. За сензационално гледање, има 3,0-инчен лцд-екран со квалитет на фотографија и директен ИЗЛЕЗ НА HDMI на SONY Bravia HDTV и други компатибилни HDTV екрани и Сони го става сето ова заедно во цврсто тело од легура на магнезиум. Алфа А700 Нагласува 12.24-мегапикселен сензор за сликање На Ексмор ново дизајниран cmos сликар со големина APS-C со откажување на бучава пред и по A/D конверзија обезбедува над 12 милиони пиксели, извлекувајќи ја целосната моќност на описот На сликата на алфа 700-тите леќи со високи перформанси и обезбедување спектакуларни детали за правење големи отпечатоци. Напредната Конверзија На сензорот А/Д дава богата тонска репродукција со висок сооднос сигнал-шум. Професионални леќи И додатоци Алфа 700 прифаќа врвна низа прецизна оптика, вклучувајќи нови леќи за зумирање со широк отвор на sony кои брилијантно функционираат во широк опсег на фокусни должини, леќи Од Серијата Sony "G" со напредно моторизирано автоматско фокусирање, неверојатно светли леќи обложени Со карл Цајс т* и над 16 милиони леќи За монтирање Минолта а продадени ширум светот плус професионален квалитет флеш единици и системски додатоци За Проширување на вашите креативни хоризонти. Вградената технологија За стабилизација на Сликата Со супер Стабилна Слика го поместува сензорот за слика како одговор на тресењето на камерата, овозможувајќи секој објектив да има корист од автоматското намалување на замаглувањето и обезбедува предност до 4,0 чекори за брзина на блендата за да ги изостри сликите при пониско светло, за рачни снимки за кои вообичаено би бил потребен статив. Бионц Процесор За Слики во срцето На камерата Алфа 700 DSLR е напредниот Процесор За Слики На Sony Bionz, користејќи Интегрирано коло од Големи Размери (LSI) базирано на Хардвер што го подобрува времето на одговор на камерата, го прикажува бучавата пред конверзија на необработени податоци, се справува Со Обработка На Оптимизација На Динамички Опсег и го продолжува траењето на батеријата. Оптимизатор на Динамички Опсег за враќање на деталите во темни или светли области на сликата, Алфа 700 обезбедува Повеќе нивоа На Оптимизација На Динамички Опсег : Стандарден режим, за подобрување на деталите во сенка користејќи стандардни гама криви; Напреден Автоматски режим, овозможувајќи ви да изберете кое било од 5 нивоа на корекција на ДРО или НАПРЕДНО Заградување НА ДРО, што автоматски прави три снимки на различни нивоа НА ДРО со едно притискање на блендата. Континуирано 5 рамки во секунда напредуваат со 12,24 мегапиксели моќта на обработка со голема брзина На неговиот бионц мотор, мотор без јадро со брз одговор за возење на блендата и двојни затворачи за огледало за да се спречи отскокнување на огледалото сите тие му овозможуваат На Алфа 700 поефикасно да ја долови акцијата со 5 или 3 фрејмови во секунда, дури и да снима со целосна резолуција од 12,24 мегапиксели. Можете исто така да снимате постојано до границата на достапната меморија ВО Jpeg Fine и Стандардни режими. Напреден визир за пентапризам со светла мат за фокусирање, оптичка стаклена призма и стаклени леќи кои спречуваат духови во пронаоѓачот, сликата На визирот Алфа 700-тите го олеснува гледањето на вашиот предмет, составувањето на снимката и рачно прилагодување на фокусот. Систем за Автоматско фокусирање на око алфа 700 ги започнува своите прецизни прилагодувања на автоматскиот фокус во моментот кога ќе го доведете окото до визирот така ќе бидете подготвени да го фатите совршениот момент. 11-точка центар двоен крст аф сензор новоразвиен Sony autofocus систем со голем f2. 8 сензор ја подобрува вашата способност да го врамувате предметот и да снимате подвижни субјекти со поголема прецизност на фокусирање и спојката за фокусирање ви овозможува беспрекорно да се префрлате помеѓу автоматско и рачно фокусирање со притискање на едноставно копче. Супер-точна контрола на експозицијата системот за сензори за саќе од 40 сегменти обезбедува мерење со повеќе модели за супериорна точност на контролата на експозицијата во широк спектар на услови на осветлување. Едноставни менија за контрола на камерата Дури И со сите негови високотехнолошки карактеристики, алфа 700 е неверојатно едноставен за ракување и брзо притискање На Копчето Функција (Fn) го префрла ЛЦД-екранот од стандардни информации од менито на нов екран За Брза Навигација за поставување камера преку џојстик и контроли напред-назад. Менијата се лесни и интуитивни и мемориската функција ви овозможува да ги зачувате и потсетувате персонализираните поставки на камерата. Креативни Прилагодени Поставки Алфа 700 е дизајниран да ја изнесе вашата креативност со широк спектар на поставки за автоматско претпочитање, вклучувајќи четири основни стилови на слики (Стандардни, Живописни, Неутрални И Adobe RGB) и три поставки за меморија во кутија во стил за брзо поставување во специјални настани како свадби и натпреварувачки спортови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат