• Новак
ВАНТЕК САТА/ИДЕ НА УСБ 3.0 Адаптер

ВАНТЕК САТА/ИДЕ НА УСБ 3.0 Адаптер

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

ПОДДРЖУВА 25 " овој адаптер може да го прочита сето тоа. Вклучениот надворешен адаптер за напојување ќе ви овозможи да ги напојувате вашите дискови надвор од вашиот систем, давајќи ви можност брзо да додавате или заменувате топло помеѓу дисковите без да го отворите случајот. Функцијата за приклучок и репродукција со "NDN" (Не Се Потребни Драјвери) функционира чудо со Windows и OSX заштеда на време и проблеми. Овој компактен и лесен дизајн овозможува лесно складирање и преносливост.Поддржува хард дискови 2.5" SATA или PATA(IDE) Поддржува Оптички цд/ДВД Од 5.25 " /Blu-ray дискови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат