• Новак
УЈКЕ 6мил Црни Нитрилни Ракавици Ултра Силни Ракавици За Чистење, прав &засилувач; Латекс Слободен Ракавици За Еднократна Употреба Храна Првично Механичар Тетоваж?

УЈКЕ 6мил Црни Нитрилни Ракавици Ултра Силни Ракавици За Чистење, прав &засилувач; Латекс Слободен Ракавици За Еднократна Употреба

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Достапно за нарачка

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Повлечете го затворањето. ●100% Нитрилни Ракавици quykke црни ракавици за еднократна употреба се направени со високо растеглив нитрилен материјал за супериорна отпорност на пункција. Дизајниран и со валана манжетна за лесно вклучување и исклучување. Доаѓајќи во пригодна кутија за диспензерот што ги одржува ракавиците организирани и чисти, истовремено обезбедувајќи лесен пристап. ●Дополнителни 6 мил Подебели●UYKKE 6 мил (дебелина на врвот на прстот) нитрилните ракавици се киселинско-алкални, пункциони и отпорни на масло, амбидекстрозни, нестерилни и имаат непропустлива површина за супериорна заштита и издржливост и во професионална и во домашна употреба. ●Прашок и Латекс Бесплатно●UYKKE црни ракавици за еднократна употреба се направени со материјал без латекс, што ги прави идеални за поединци кои се чувствителни на латекс гума или винил. Тие се исто така без прав, што ги прави подобар избор за оние кои можат да бидат иритирани од прав. ●Текстурирани Врвови На Прстите ® Достапни во средни, големи и х-големи димензии и имаат текстурирана површина во врвовите на прстите за подобро држење и тактилна чувствителност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат