• Новак
КМЦ Печати КОЛ1209АЛ Алуминиум Јамка Црево Стегач, ЕПДМ Лагер, 3/4 СТЕГАЧ ПРОЕКТ, 1/2 Бенд Ширина, 1/32 Бенд Дебелина, Пакет од 25

КМЦ Печати КОЛ1209АЛ Алуминиум Јамка Црево Стегач, ЕПДМ Лагер, 3/4 СТЕГАЧ ПРОЕКТ, 1/2 Бенд Ширина, 1/32 Бенд Дебелина, Пакет од 25

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Алуминиумска лента за отпорност на корозија Дупчиња монтажа дупка помагала усогласување за монтирање. Бенд ширина на 1/2" за безбедно задржување на цревото или жица. ЕПДМ лагер обвива бенд за заштита на цревото и жица од абразија. За употреба со црева и снопови за жици до 0,750" во дијаметар. На KMC Печати COL1209 AL јамка тип црево стегач е направен од алуминиум и е погоден за употреба во безбедно рутирање црева и жици снопови до 0.750" во дијаметар. Оваа стегач има ширина на опсег од 0,500", дијаметар на дупката за монтирање 0,281, дебелина на материјалот од 0,032" и 0,843 " растојание од центарот на дупката за монтирање до центарот на дијаметарот на стегање. Облогата отпорна НА временски услови ЈА амортизира внатрешноста на лентата за да го заштити цревото или жицата од абразија и има температурен опсег од -50 до +350 Степени F (-45 до +176 Степени C). Оваа стегач за јамка е изработена од 5052 Н34 алуминиум што одговара на меѓународниот стандард АСТМ (АСТМ) Б209 и обезбедува отпорност на корозија. Оваа стегач за црево од типот на јамка ОД КМЦ Е погодна за монтирање на црево на ѕидови или греди, како на пример во продавница за изработка. Стегите на цревата прикачуваат цевки и црева на фитинзи за да спречат истекување на протокот или се користат за апликации за монтирање на црево или жица.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат