• Новак
Лаутехко 3 парчиња Долга Рачка Кафе Чај Мешање Лажица

Лаутехко 3 парчиња Долга Рачка Кафе Чај Мешање Лажица

Rating 
DEN 111.84

Достапност
Достапно за нарачка

По употреба, немојте долго да потопувате во вода, на тој начин лесно се пената и деформираСамо исплакнете со вода и избришете ја со сува крпа. За новокупените производи од дрво, не користиме врела вода за да ги зовриеме или попариме, бидејќи тоа лесно ќе ја оштети структурата на дневникот и во голема мера ќе го скрати работниот век. Кога користите производи од дрво за прв пат, генерално препорачуваме да ги натопите во солена вода околу 3-4 часа, а потоа да ги исчистите нормално! По првичното чистење, површината на дрвените производи ќе има грубо чувство. Како што се зголемува бројот на употреби, тој ќе стане помазен и помазен. Може да се дезинфицира со озонската обвивка на кабинетот за дезинфекција. За дезинфекција без озон, може да се натопи во топла солена вода околу 3 часа, а потоа да се исчисти нормално. Ставете го на проветрено и суво место за сушење. Ве молиме имајте предвид дека не можете да користите електрични апарати со висока температура, како што се кабинети за дезинфекција, микробранови печки итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат