• Новак
EXAIR 110218 Комплет За Супер Воздушен Нож, 2.9 SCFM На Инч Максимална Стапка На Проток, 80 psig

EXAIR 110218 Комплет За Супер Воздушен Нож, 2.9 SCFM На Инч Максимална Стапка На Проток, 80 psig

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

Алуминиум од типот на авиони со хардвер од нерѓосувачки челик е многу издржлив за апликации за општа намена Дизајниран да биде за максимална ефикасност. Ја намалува потрошувачката на воздух, ја намалува изложеноста на бучава и ја зголемува безбедноста. Го исполнува стандардот ОША 1910.242 (б) со елиминирање на можните "ќорсокак" и стандардот за изложеност на бучава 29 CFR 1910.95(а) со работа на само 69 d B со 80 psig влезен притисок. Транспортер Чистење,Делови Сушење, Веб Сушење/Чистење, Ладење, Пред-Боја Издувам. Минимална Потрошувачка на Воздух, Променлива Сила и Проток, 40 : 1 Засилување На Воздухот, Ламинарен Проток на Воздух со Голема Брзина. 18" Комплет За Супер Воздушен Нож, тивка, тешко погодена завеса на воздух за издувување, чистење, сушење и ладење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат