• Новак
Дуалифе Светло Виолетови Завеси За Деца Девојки Спална Соба Светло Блокирање Соба Затемнување Затемнување Завеси Расадник Цврсти Шипки Завеси Тројно Ткаење Сире?

Дуалифе Светло Виолетови Завеси За Деца Девојки Спална Соба Светло Блокирање Соба Затемнување Затемнување Завеси Расадник Цврсти

Rating 
DEN 495.84

Достапност
Достапно за нарачка

Постојат многу различни видови категории на бои за да ве задоволат кои се многу чувствителни на бојата и модата Ткаенините погодни за кожата ги блокираат УВ зраците и спречуваат оштетување на бебешката кожа. Иста боја на двете страни. Мек и ослободен од хемиски мирис. Основни Информации : Еден пакет вклучува 2 панели, секој со димензии 52 инчи широк за 63 инчи долг.Максималната ширина на завесата што виси на столб е 47 инчи.Завесите на громот се меки и ослободени од хемиски мирис.8 сребрени прстени по панел со внатрешен дијаметар од 1,6 инчи, широко применливи за општата прачка.Долниот раб е од 2 "широк и страничен раб 1".Зголемувањето на ширината на долните рабови е да ја измерите завесата и така да дозволите подобро да виси. Обезбедена приватност И Енергетски Ефикасна : Благодарение на иновативната ткаенина со тројно ткаење помага да се зголеми приватноста и да се намалат некои бучни.Создадете целосно приватен простор што ви припаѓа вам.Термоизолираните Завеси ја балансираат собната температура, особено важна во зима и лето. Завеси За Затемнување на просторијата : Изработени од висококвалитетна издржлива 100% полиестерска ткаенина.Завеси за затемнување за да се попречат 85%-95%несакани светлосни и УВ зраци(Потемни завеси во боја подобар ефект на засенчување).Предниот дел на завесата е ткаенина со мазна текстура,а задниот дел е хомохроматски материјал во боја. Мутифункција : нашата одлична изработка завесите за затемнување имаат совршен ефект на засенчување.И завесите со долга големина можат да ги задоволат потребите на важни места како цркви,забави и украси на отворено.Завесите со мала големина се погодни за украсување на некои мали прозорци и соби за девојчиња/момчиња/деца.Безбедни и сигурни завеси имаат различни големини ги задоволуваат вашите потреби. Совети за перење : Нашите завеси се перат во машина во ладна вода, максимална температура 30€ на нежен циклус, користете само белило без хлор кога е потребно и лесно се пегла.Пеглајте при поставки за ниска температура. Основни Информации : Еден пакет вклучува 2 панели, секој со димензии 52 инчи широк за 63 инчи долг.Максималната ширина на завесата што виси на столб е 47 инчи.Завесите на громот се меки и ослободени од хемиски мирис.8 сребрени прстени по панел со внатрешен дијаметар од 1,6 инчи, широко применливи за општата прачка.Долниот раб е од 2 "широк и страничен раб 1".Зголемувањето на ширината на долните рабови е да ја измерите завесата и така да дозволите подобро да виси. Обезбедена приватност И Енергетски Ефикасна : Благодарение на иновативната ткаенина со тројно ткаење помага да се зголеми приватноста и да се намалат некои бучни.Создадете целосно приватен простор што ви припаѓа вам.Термоизолираните Завеси ја балансираат собната температура, особено важна во зима и лето. Завеси За Затемнување на просторијата : Изработени од висококвалитетна издржлива 100% полиестерска ткаенина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат